وزارت خارجه آمریکا برخی گزارش ها را مبنی بر تصمیم دولت ترامپ برای آزادسازی دارایی های نقدی ایران به منظور تسهیل مقابله جمهوری اسلامی با ویروس «کووید-19» رد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، « واشنگتن فری بیکن » در گزارشی به نقل از منابع آگاه گزارش کرد که وزارت امور خارجه آمریکا برخی گزارش ها را مبنی بر اینکه دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به زودی معافیت های تحریمی خاصی را اعطا می کند تا طبق آن ایران با دسترسی به دارایی نقدی خود بتواند با ویروس «کووید-19» مقابله کند، رد کرد.
اواخر روز گذشته (جمعه)، روزنامه «میدل ایست آی» در گزارشی به نقل از منابع آگاه گزارش کرده بود که ایالات متحده آمریکا «موافقت کرده است تا با اعطای معافیت های مالیاتی به برخی کشورها به آنها اجازه دهد که دارایی های مسدود شده ایران را آزاد کنند تا از این طریق به ایران در خرید دارو و تجهیزات برای مقابله با کروناویروس کمک کند».
طبق گزارش واشنگتن فری بیکن، مقادیری از دارایی های ایران در حال حاضر به واسطه نظام تحریم های شدید دولت ترامپ، در بسیاری از حساب های بانکی اروپا مسدود است.
یکی از مقام های وزارت خارجه آمریکا در گفت وگو با واشنگتن فری بیکن، گزارش اخیر میدل ایست آی را غیرواقعی و جعلی توصیف کرد و گفت: «اینگونه گزارش ها نادرست است».
یکی از مقام های وزارت خارجه آمریکا با تکرار اتهام زنی علیه جمهوری اسلامی ایران به واشنگتن فری بیکن گفت: «علیرغم اطلاعات نادرست این رژیم (ایران)، حقیقت این است که این کشور بودجه مورد نیاز برای صرف کردن در تجارت انساندوستانه که به نفع مردم ایران است را در اختیار دارد اما ترجیح می دهد که این پول را صرف امور تروریسم و گروههای نیابتی کند. مردم ایران شایسته وضعیت بهتر از این هستند».
با تشدید شیوع کرونا، بسیاری از کشورهای جهان و حتی مقام های آمریکایی از جمله نمایندگان کنگره ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار