رئیس اتحادیه اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان گفت: شیوع ویروس کرونا ضرر جدی به فست فودها و رستوران ها زد، از ابتدای سال ۹۹ نزدیک به ۴۰ فست فودی تعطیل شده اند.

سید مصطفی موسوی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص آخرین وضعیت اغذیه فروش ها اظهار داشت: با توجه با این که در ماه مبارک رمضان قرار داریم، مغازه ها در روز تعطیل و شب ها باز هستند، هرچند به دلیل شرایط حاکم بر کشور به طور کلی فروش به شدت کاهش پیدا کرده است.
رئیس اتحادیه اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان ادامه داد: شیوع ویروس کرونا ضرر جدی به فست فودها و رستوران ها زد، از ابتدای سال ۹۹ نزدیک به ۴۰ فست فودی تعطیل شده اند و پیش بینی می کنم با ادامه این شرایط، تعداد تعطیلی ها افزایش یابد.
وی در رابطه با افزایش ناگهانی مغازه های فست فودی عنوان کرد: یک آسیب در فرهنگ ما وجود دارد، این که مردم به صورت ناگهانی و دسته جمعی به یک شغل روی می آورند، وضعیت بیکاری هم دلیل مضاعفی شده تا بسیاری از جوانان با تصور این که شغل راحتی است، اقدام به باز کردن یک مغازه فست فودی می کنند.
موسوی افزود: بسیاری از کسانی که تازه وارد هستند زمانی تصمیم ورود به این شغل را می گیرند که می بینند در یک ساندویچ فروشی چند نفر همزمان در حال خرید هستند، اما نمی دانند سود حاصله از ۱۰ مشتری در فست فودی از مثلاً یک مشتری در لوازم خانگی به مراتب پایین تر است.
وی با بیان این که بسیاری از جوان های تازه وارد پس از ۶ ماه تا یک سال پشیمان شده و با ضررهای سنگین تعطیل می کنند، یادآور شد: حدود یک هزار واحد فست فودی در شهر اصفهان فعالیت دارند که از این تعداد ۷۰۰ واحد دارای پروانه و حدود ۳۰۰ واحد در حال پیگیری برای گرفتن پروانه هستند، این در حالی است که بهار سال ۹۸ تعداد فست فودی ها به ۱۵۰۰ واحد می رسید.
رئیس اتحادیه اغذیه و ساندویچ فروشان اصفهان در پاسخ به سؤالی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری