شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ گزارش داد خشم مسلمانان از اظهارات رئیس جمهور فرانسه درباره کاریکاتور پیامبر اسلام (ص) فرونمی نشیند.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، خشم مسلمانان از اظهارات رئیس جمهور فرانسه درباره کاریکاتور پیامبر اسلام (ص) فرونمی نشیند.
به رغم گذشت پنج روز از سخنان امانوئل مکرون درباره کاریکاتور های پیامبر اسلام (ص)، خشم مسلمان در برخی از کشور های اسلامی هنوز فروننشسته است. ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان در راس این جریان قرار دارد. در بسیاری از کشور های دیگر هم فراخوانی برای بایکوت محصولات فرانسوی ارائه شده است.
فرانس ۲۴ در ادامه تصاویری از طرابلس، پایتخت لیبی پخش کرد که در آن معترضان پرچم فرانسه و عکس های امانوئل مکرون را به آتش کشیده و لگدمال کردند. معترضان در طرابلس ضمن محکوم کردن انتشار کاریکاتور های پیامبر (ص) معتقدند فرانسه به (اعتقادات) آن ها توهین کرده است.
یکی از آن ها گفت: «ما امتی هستیم که رهبرش محمد (ص) است و این (اهانت) را نمی پذیریم. ما شکست نمی خوریم بلکه این مکرون و فرانسه هستند که شکست خواهند خورد»
در بسیاری دیگر از کشور های اسلامی هم اعتراضات مشابهی شکل گرفت. در کشور هایی دیگر همچون اردن محصولات ساخت فرانسه از قفسه های فروشگاه ها جمع آوری شدند. در شبکه های اجتماعی نیز هشتگ هایی به زبان انگلیسی با این مضمون که «محصولات فرانسوی را تحریم کنید» یا «پیامبرمان (ص) را دوست داریم» منتشر شده است.
چندین دولت همچون دولت های اردن، مغرب، قطر و کویت نیز انتشار کاریکاتور های پیامبر اسلام (ص) و مواضع مکرون را محکوم کردند. عمران خان، نخست وزیر پاکستان در پیامی توئیتری نوشت: «قدرت یک رهبر در گردهم آوردن وجود های انسانی است، همان کاری که ماندلا کرد، و نه جدا کردن آنها. برهه ای است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار