گروه مسابقات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس ضمن تشکر از همکاری نهادها در برگزاری این دوره جشنواره، گفت: دستگاه های استانی برای برپایی هرچه بهتر و با کیفیت تر سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور تعامل داشته اند.

محمدکاظم کاوه پیشقدم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز، در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایکنا به شیراز، درباره میزبانی این دوره از مسابقات، گفت: هدف از برگزاری این گونه جشنواره ها، گسترش رنگ خدا در سطح جامعه است. رنگ خدا یعنی دل پاک و قلب سلیم، همانطور که خداوند فرموده است: «یَوْمَ لَا یَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ».
وی ادامه داد: این مسابقات در مرحله مقدماتی با حضور حدود 200 هزار دانشجو در سراسر کشور برگزار شد. در مراسم افتتاحیه مرحله نهایی که 12 آذر برگزار شد از برگزیدگان بخش معارفی، هنری و ادبی تجلیل به عمل آمد. حدود 400 نفر از برگزیدگان مرحله مقدماتی و دانشگاهی به بخش آوایی این دوره از رقابت ها راه پیدا کردند که طی دو روز(12 تا 13 آذر) با هم در رشته های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل و حفظ اجزاء 20، 10 و 5، دعا و مناجات خوانی، اذان و تواشیح و همخوانی قرآن به رقابت پرداختند.
کاوه پیشقدم بیان کرد: علاوه بر همکاران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، بسیاری از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز بیش از چند ماه درگیر برگزاری هرچه بهتر این جشنواره هستند و با ارگان ها و دستگاه های قرآنی استان چون اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، امام جمعه محترم، دانشگاه های فارس، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین آموزش و پرورش ارتباط و تعامل داشته اند و از تجربیات و همکاری و حمایت های آنها بهره مند شدند.
وی درباره اعتبارات این جشنواره اظهار کرد: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعتبار اصلی این جشنواره را اعطا کرد، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار