کنفرانس جمع آوری کمک مالی به لبنان یکشنبه شب در بیانیه پایانی اش اعلام کرد که جامعه جهانی هرگز مردم لبنان را به حال خود رها نخواهد کرد.

آفتاب نیوز :
به گزارش خبرگزاری رویترز، در این بیانیه ضمن آمادگی مشارکت کنندگان برای حمایت از شکوفایی اقتصادی و مالی لبنان، اعلام شد که این مسأله نیازمند آن است که مقام های لبنانی سریعا به انجام اصلاحات متعهد باشند.
در بیانیه همچنین توافق شد که به لبنان برای پشت سرنهادن پیامدهای حادثه انفجار اسکله بیروت کمک کنند.
این بیانیه تأکید کرد که مشارکت کنندگان در این کنفرانس همچنین بر بسیج منابع مهم [مالی] در روزها و هفته های آینده توافق کردند.
در بیانیه پایانی کنفرانس جمع آوری کمک برای لبنان و مردم آن همچنین آمده است که توافق شد که کمک ها سریع، کافی و متناسب با نیازمندی های مردم لبنان باشد و این کمک ها مستقیما و با بالاترین درجه تأثیرگذاری و کارآمدی و شفافیت، مستقیما در اختیار مردم لبنان قرار گیرد.
در این بیانیه اعلام شد شرکت کنندگان به لبنان کمک خواهند کرد که یک تحقیق بی طرفانه، معتبر و مستقل را در انفجار اسکله بندر بیروت که یک نیاز فوری است، انجام دهد.
شرکت کنندگان در این کنفرانس همچنین توافق کردند که کمک ها تحت نظارت سازمان ملل متحد باشد و مستقیما در اختیار مردم لبنان قرار گیرد.
این بیانیه به تعهدات و کمک هایی که مشارکت کنندگان در این کنفرانس متعهد به کمک به لبنان شده اند، هیچ اشاره ای نکرده است.
امیر قطر روز یکشنبه در کنفرانس بین المللی کمک به لبنان که به ابتکار پاریس به صورت مجازی برگزار شد از کمک ۵۰ میلیون دلاری کشورش به لبنان در پی انفجار اخیر بندر بیروت خبر داد.
کویت نیز از کمک ۳۰ میلیون دلاری برای حمایت از امنیت غذایی لبنان و نیز کمک های دیگری به ارزش ۱۱ میلیون دلار به لبنان خبر داد.
اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد، کمک ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار