واشنگتن اصلاحاتی را در پیش نویس تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اعمال کرده و از اعضای شورای امنیت خواسته تا روز چهارشنبه نظر خود درباره این پیش نویس را ارائه دهند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرنگار خبرگزاری رویترز در سازمان ملل خبر داد که واشنگتن در پیش نویس قطعنامه تحریم تسلیحاتی علیه ایران اصلاحاتی انجام داده است.
خبرنگار رویترز گزارش داده آمریکا در این پیش نویس، به زبان ساده از اعضای خواسته تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تا زمانی که شورای امنیت تصمیم دیگری بگیرد تمدید کنند.
آمریکا از اعضای شورای امنیت خواسته تا ساعت 10 صبح چهارشنبه نظر خود را درباره این پیش نویس قطعنامه ارائه دهند.
نشریه فارن پالیسی سه روز پیش جزئیاتی را درباره قطعنامه پیشین آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران فاش کرده بود. ( جزئیات بیشتر )
پیش نویس قطعنامه قبلی آمریکا علاوه تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، به دنبال تحمیل مجازات هایی مانند مصادره دارایی ها و منع سفر برای افراد و نهادهای ایرانی از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
در حالی که قرار بود امروز (سه شنبه) درباره این پیش نویس در شورای امنیت سازمان ملل رای گیری شود اما «کیلی کرفت» نماینده آمریکا در سازمان ملل خبر داد که رای گیری درباره پیش نویس تمدید تحریم تسلیحاتی ایران یک هفته به تعویق افتاده است. ( جزئیات بیشتر )
تحریم های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد برجام ۱۸ اکتبر (27 مهر) سال جاری میلادی به پایان می رسد اما دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» تلاشی را برای جلوگیری از انقضای این تحریم ها آغاز کرده است.
دولت ترامپ گفته در صورتی که در تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران موفق نشود قصد دارد از یکی از بندهای برجام که با نام هایی مانند «مکانیسم ماشه»، «ساز و کار حل و فصل اختلاف» یا «ساز و کار بازگشت خودکار تحریم ها» شناخته می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار