تهران – ایرنا – عفو مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور که اکنون در محافل سیاسی و رسانه ای خبرساز شده، از نظر برخی، می تواند پیش درآمدی بر «خود بخشودگی» ترامپ باشد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، شبکه تلویزیونی سی ان ان در این مورد گزارش داد:عفو مایکل فلین مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید، می تواند قسمتی از یک کوه یخی باشد که بخش کوچکی از آن از آب سربرآورده است.
سی ان ان افزود: تصور می رود اکنون دونالد ترامپ به دنبال عفو نزدیکان و اطرافیان و از جمله بخشودگی شخص خود است.
این رسانه تصویری آمریکایی ادامه داد: گواه این مدعی بازنشر توئیت «مت گیتس Matt Gaetz » نماینده جمهوریخواه کنگره از ایالت فلوریدا توسط دونالد ترامپ است که گیتس در آن خواستار خودبخشودگی ترامپ شده است.
بنابراین گزارش نماینده ایالت فلوریدا در پیام توئیتری خود بخشی از مصاحبه با شبکه فاکس نیوز را قرار داده که در آن به این شبکه تلویزیونی می گوید: از بایدن خواسته شد تا از سوی دادستان کل جدید، ترامپ را مورد محاکمه قرار دهند، ترامپ مگر چه کرده است، وی اقتصاد آمریکا را رونق بخشیده است.
سی ان ان در ادامه این گزارش افزود:برخی منابع خبری به این شبکه گفته اند که ترامپ مدتی است از اطرافیان خود درباره عفو نزدیکان و بستگان خود پرسش هایی مطرح کرده است.
این شبکه تلویزیونی آمریکایی گفت: هم اکنون پرونده ای از دادستان ناحیه منهتن نیویورک علیه ترامپ درجریان است، حتی چنین بخشودگی قادر به مصون داشتن وی از تحقیقات قضایی ایالتی نیست.
تحلیلگر این شبکه خبری افزود: آنچه که از دوره رو به پایان ترامپ شاهد بودیم، فشار مداوم بر نُرم های دموکراسی و عرف ریاست جمهوری در آمریکا بود و اکنون این اقدام که می تواند منطبق بر قانون اساسی آمریکا است، بی سابقه خواهد بود.
نماینده کنگره آمریکا ترامپ را به سو استفاده از بخشش ریاست جمهوری متهم کرد
در پی عفو مایکل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار