- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز با تاکید بر نقش آفرینی نخبگان فکری و فرهنگی و علما و بزرگان دین برای مصون ماندن اربعین از هر گونه آسیب اظهار داشت: یکی از عوامل شکل گیری اربعین درک صحیح از نهضت حسینی است که در رابطه انقلاب اسلامی شیعیان از داشتن نگاه بی خاصیت به واقعه عاشورا نجات داد.
وی افزود:یکی از راهبردهای فرهنگی ایران حمایت همه جانبه از مراسم اربعین حسینی است و شکوه هر چه بیشتر این حرکت جهانی انقلاب اسلامی را بیمه می کند.
امام جمعه قم: اربعین قدرت نمایی جامعه اسلامی و مکتب اهل بیت(ع) است
حجت الاسلام حاج علی اکبری: اربعین پدیده الهی و آسمانی است
آیت الله علم الهدی: اربعین امسال دنیا را تکان داد؛ بامحوریت ولایت، برکت دیدار امام زمان(عج) شتاب می گیرد
امام جمعه تبریز با اشاره به حضور میلیونی زائران ایرانی در زیارت اربعین عنوان کرد:علاوه این حضور میلیونی استقرار 3 میلیون موکب خدمات رسان از کشورمان در مسیر راهپیمایی اربعین گویای تعامل روز افزون دو دولت و ملت ایران و عراق است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی الگوی گفتمان مقاومت اسلامی را یکی دیگر از عوامل شکل گیری راهپیمائی اربعین برشمرد و ابراز کرد: حضور در صحنه و ابراز آمادگی برای مبارزه نشان می دهد مسلمانان فهمیده اند که ظرفیت و توانایی های بی نظیری وجود دارد که می تواند شرایط هر چقدر بد و مصیب بار هم که باشد تغییر دهند.
وی با اشاره آیات قرآن در این رابطه ادامه داد: در عصر جدید و بعداز انقلاب و بعد از 40 سال مقاومت و پیروزی های این محور ، بیانگر آن است که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار