کودک 6 ساله خمینی شهری جان مادرش را نجات داد

آفتاب نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
شب گذشته ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که حاوی تماس تلفنی یک کودک خمینی شهری با مرکز اورژانس ۱۱۵ اصفهان و درخواست کمک برای نجات جان مادر بود.

آفتاب نیوز :
مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان خمینی شهر در خمینی شهر ضمن تایید این خبر، اظهار کرد: شنبه کودکی شش ساله با مرکز اورژانس ۱۱۵ اصفهان تماس می گیرد و برای نجات جان مادرش درخواست کمک می کند.
مسعود پیرحاجی گفت: خوشبختانه همکار ما در مرکز پیام با حوصله به صحبت های این کودک گوش می کند و شرح حال کاملی از وی می گیرد.
وی ادامه داد: با اعزام به موقع نیروهای اورژانس و حضور در محل، مادر این فرزند به بیمارستان منتقل می شود و پس از انجام اقدامات درمانی لازم فرد مذکور نجات می یابد.
مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان خمینی شهر، گفت: آموزش همیشه معجزه می کند و کودکان آموزش پذیر هستند. تأثیر آموزش در دوران کودکی می تواند بهترین نقش را در جامعه داشته باشد.
پیرحاجی با اشاره به این کودک شش ساله افزود: این کودک خیلی خوب توانست با دادن اطلاعات لازم به مرکز اورژانس جان مادر خود را نجات دهد.
وی خاطرنشان کرد: از آموزش کودکان غفلت نکنیم. کودکان را با شماره های امدادی مثل پلیس، اورژانس و آتش نشانی آشنا کنیم و آدرس دقیق محل سکونت را به کودکان بیاموزیم.
منبع: ایسنا