معاون وزیر خارجه سوریه به شدت از رئیس جمهوری ترکیه انتقاد کرد و متذکر شد که باب گفت وگو با تمام نیروهای سوری که سوریه را کشور خود می دانند و بر دفاع از کشور در مبارزه با تروریسم تاکید می کنند باز است.
به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، «فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه روز گذشته اظهار داشت، بهتر است «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه را «کذاب» توصیف کنیم؛ چرا که او از آغاز بحران سوریه مدام دروغ گفته است.
المقداد گفت: «تاریخ اردوغان را محاکمه خواهد کرد؛ چرا که او جنایتکار جنگی در حق ملت سوریه است. اردوغان قاتلی است که راه ورود ۱۷۰ هزار تروریست را به سوریه باز کرد تا مردم را بکشند.»
وی با اشاره به حمایت ترکیه از گروه تروریستی جبهه النصره، عنوان کرد که هیچ تروریستی نمانده است که آنکارا از او حمایت نکرده باشد.
این دیپلمات ارشد سوریه تأکید کرد: «ارتش سوریه با تجاورهای مستمر ترکیه به سوریه مقابله کرد و با تروریست هایی از ترکیه در مناطق مختلف مقابله کرده ایم. فرودگاه های ترکیه و تسهیلات ارائه شده دولت ترکیه به تروریست ها شاهدی بر نقش ترکیه در توطئه علیه سوریه است.»
فیصل المقداد در ادامه گفت: «اگر ارتش سوریه در منطقه حضور داشت، دولت ترکیه هرگز نمی توانست حمله کند. دولت سوریه با تمامی شهروندانش گفت و گو می کند، ولی برخی طرف ها این گفت و گو را رد و اصرار می کنند زمینه را برای حمله ترکیه فراهم سازند. آغوش حکومت سوریه برای تمامی شهروندانش باز است اما بر مبنای منطق جدایی طلبی گفت و گو نمی کنیم. باب گفت وگو با کسانی باز است که سوریه را کشور خود می دانند و بر دفاع از کشور در مبارزه با تروریسم تاکید می کنند.»
معاون وزیر خارجه سوریه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار