عضو جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: مانوری که برخی رسانه های عمدتاً نزدیک به جریان رقیب درباره تعدد فهرست ها در میان اصولگرایان می دهند، یک کار سیاسی و تبلیغاتی است وگرنه در هر دوره ای از انتخابات ممکن است لیست های کوچکتر هم مطرح شوند.

حسین قربانزاده در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که علت ارائه لیست های متعدد از سوی جریان اصولگرایی در این دوره از انتخابات مجلس چیست، اظهار کرد: ما در حال حاضر در دوره ای به سر می بریم که دسترسی همه افراد به شبکه های اجتماعی که به نوعی بدل به رسانه های کوچک و تاثیرگذاری شده اند، فراهم است. همین امکان سبب شده کسانی که خود را دارای نظری می دانند با تکیه بر ابزارهایی همچون فتوشاپ، فهرستی آماده کنند و در آن افراد مورد نظر خود را قرار دهند و با اشتراکاتی نسبت به لیست های دیگر منتشر سازند و در شبکه های اجتماعی پخش کنند.
وی افزود: با توجه به این شرایط و نیز با یادآوری اینکه در دوره های گذشته هم لیست های فرعی و کوچک وجود داشته و حالا هم وجود دارد، به نظر می رسد مانوری که برخی رسانه های عمدتاً نزدیک به جریان رقیب درباره تعدد فهرست ها در میان اصولگرایان می دهند، یک کار سیاسی و تبلیغاتی است. وگرنه در هر دوره ای از انتخابات ممکن است لیست های کوچکتر هم مطرح باشند و حتی در میان خود اصلاح طلبان نیز اوضاع به گونه ای است که برخی شان از حضور در انتخابات سر باز زده اند، برخی لیست جداگانه داده اند و عده ای هم ائتلاف کرده اند.
این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: در مجموع ارائه لیست های فرعی را نمی توان مصداق موازی کاری در امر ائتلاف و وحدت دانست. الان اصولگرایان ۳ لیست اصلی دارند که همان ها هم مرجع اکثریت رای دهندگان متمایل به این جریان خواهد بود و این ۳ لیست نیز با یکدیگر مشترکاتی هم دارند اما به هرحال انتظار این است که شرایط به سمتی حرکت کند که حتی همین میزان از تباین نیز میان لیست ها دیده نشود.
وی با اشاره به لزوم مشارکت مردم در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار