واکنش انگلیس و آمریکا به توقیف یک نفتکش در خلیج فارس

ابنا پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا یک سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه در واکنش به خبر توقیف یک شناور خارجی حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در جنوب جزیره لارک در جزایر خلیج فارس گفت که لندن به دنبال اطلاعات بیشتر است و از مقامات ایران می خواهیم تا از تنش ها در منطقه بکاهند.
وی افزود: ما به طور پیوسته امنیت اوضاع را تحت نظر داریم و به آزادی کشتیرانی طبق قوانین بین المللی متعهد هستیم.
از سوی دیگر شبکه ان بی سی با مقام های نظامی آمریکا نیز تماس گرفته و واکنش واشنگتن را در این ارتباط جویا شده است.
ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، اعلام کرده که از گزارش های منتشر شده در رابطه با توقیف یک کشتی در خلیج فارس مطلع است. این ناوگان البته از اظهار نظر بیشتر در این رابطه خودداری کرده است.
روابط عمومی منطقه یکم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد: طی عملیات رصد و کنترل ترددهای شناوری در خلیج فارس به منظور کشف و مقابله با قاچاق سازمان یافته در روز یکشنبه مورخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۸ گشت های شناوری منطقه یکم دریایی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز پس از اطمینان از حمل قاچاق سوخت توسط یکی از کشتی های خارجی در اقدامی غافلگیر کننده این کشتی را که حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بود را پس از هماهنگی و حکم مراجع قضائی، در جنوب جزیره لارک توقیف کردند.
در این اطلاعیه افزوده شده است: این کشتی که ظرفیت حمل ۲ میلیون لیتر سوخت را دارد با ۱۲ خدمه خارجی در حال عزیمت برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی به کشتی های بیگانه در مناطق دورتر بود که با هوشمندی رزمندگان نیروی دریایی سپاه ناکام ماند.
روابط عمومی منطقه یکم ...

سرخط اخبار