اگرچه رونالدو قبل از مسی میلیاردی شد اما طولی نکشید که لئو هم به ثروت یک میلیارد دلاری رسید اما اسطوره بارسلونا چطور در دوران حرفه ای ۱۶ ساله خود به چنین ثروتی رسید؟

به گزارش مشرق ، لیونل مسی این هفته دومین فوتبالیست میلیاردر شد و در صدر فهرست ثروتمندترین ورزشکاران فوربز بالاتر از رقیبش، کریستیانو رونالدو قرار گرفت. اگرچه رونالدو قبل از او میلیاردی شد اما طولی نکشید که مسی هم به ثروت یک میلیارد دلاری رسید اما اسطوره بارسلونا چطور در دوران حرفه ای ۱۶ ساله خود به چنین ثروتی رسید؟ دیلی میل این موضوع را بررسی کرده است.
بیشتر بخوانید:
دستمزد
مسی در تغییر نظر ۱۸۰ درجه ای خود تصمیم گرفت یک سال دیگر در بارسلونا بماند و این تصمیم هزینه زیادی برای باشگاه کاتالان خواهد داشت. دستمزد ثابت مسی در بارسلونا ۹۲ میلیون دلار است اما پاداش های تمدید قرارداد، ماندن و بردن جام این مبلغ را خیلی بیشتر می کند. فقط کافی است در ۶۰ درصد بازی ها تا سال ۲۰۲۱ و زمان انقضای قراردادش بازی کند تا دستمزدش به ۱۲۶ میلیون دلار در فصل برسد اما این پتانسیل وجود دارد که در صورت قهرمانی در سه گانه و بردن جایزه بهترین بازیکن فیفا، رقم نهایی به ۱۴۱ میلیون دلار برسد. البته کاملاً برای بارسلونا توجیه پذیر است با در نظر گرفتن این که او بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است و همچنان یک سر و گردن از سایر بازیکنان تیم بالاتر قرار می گیرد. بیش از یک دهه است که این طور است.
از سال ۲۰۰۴ که به تیم اصلی راه یافته، فراتر از انتظارات بوده و برای همین، چنین دستمزدی می گیرد. در سال ۲۰۰۷ در ۲۰ سالگی، مسی قراردادش را تمدید کرد با دستمزد هفتگی ۱۱۶ هزار دلار تا یکی از بالاترین دستمزدها را در تیم بگیرد. بعد از آن او هر سال دستمزد میلیون دلاری داشته و همواره در فهرست ۱۰ نفر اول پردرآمدترین ورزشکاران از نگاه مجله فوربز قرار گرفته. در سال ۲۰۱۵ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار