روستاهای استان خراسان شمالی دربرگیرنده بیش از ۴۵ درصد جمعیت استان هستند اما آن طور که باید و شاید تا کنون مورد توجه قرار نگرفته و حال و روز اشتغال روستایی خوب نیست.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسینم از بجنورد ٬ بنا بر آمارها٬ بیش از 45 درصد جمعیت استان خراسان شمالی در 850 روستای استان ساکن هستند و این رقم علی رغم مهاجرت های گسترده هنوز هم رقمی بسیار بزرگ است که می تواند تولید کننده بسیاری از اقلام مورد نیاز مردم استان و باعث چرخش اقتصاد خراسان شمالی باشد. اما در این میان حال و روز اقتصاد روستایی استان خوب نیست و همین علت زمینه مهاجرت روستاییان را پدید آورده است.
روستا نشینان استان خراسان شمالی به ویژه از بعد از تقسیم استان خراسان بزرگ به سه استان٬ علاقه زیادی برای مهاجرت به شهر یافته اند و این موضوع نقش زیادی در تخریب اقتصاد روستا و ایجاد مشکلاتی نظیر حاشیه نشینی در شهرها داشته است.
گزارش تسنیم نتیجه داد؛ آب شرب روستای "چشمه کرمبک معمولان" وصل می شود
از گوشه و کنار سیستان و بلوچستان| شرایط کرونا در روستای «زنگیان» شهرستان سراوان بحرانی شد
350 طرح اشتغال روستایی در قم در سال 99 اجرایی می شود
مهاجرت امروزه پدیده ای است که در ایران به یک امر عادی تبدیل شده و بسیاری از روستانشینان با ترک زادگاه خود راهی شهرهای بزرگ می شوند. جامعه شناسان معتقدند که علل تأثیرگذار بر مهاجرت روستاییان به شهرها در ایران از 4 بعد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، جمعیت شناختی و طبیعی، کشاورزی قابل بررسی است که از این میان بعد اقتصادی نقش عمده ای ایفا می کند و روستایبان در تلاش برای بهبود زندگی خویش و درآمدزایی بیشتر دست به مهاجرت می زنند. 
یکی از راه های توسعه اقتصادی روستاهای خراسان شمالی٬ توجه به دهیاری ها به عنوان کانون اقتصادی هر روستا است. در این میان باید نگاهی به نظرات مسئولان مختلف داشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری