اعتمادآنلاین| سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجاوزهای روز گذشته دولت ترکیه به مناطق شمالی سوریه، بیان کرد: یکی از مواضع راهبردی جمهوری اسلامی ایران در سوریه از ابتدای بحران در این کشور تا کنون، حفظ تمامیت ارضی سوریه بوده است. افزون بر این، قدرت ها و دولت های بیرونی دخالتی در امور سوریه نداشته باشند و هیچ بخشی از این کشور نباید در اشغال این کشور باشد.
او در ادامه افزود: در چارچوب راهبرد جمهوری اسلامی ایران در رابطه با سوریه، مسائل داخلی سوریه باید با اقدامات داخلی سوریه حل شود و سایر کشورها باید به دولت مرکزی کمک کنند تا وحدت ملی و انسجام داخلی را در کشور خود ایجاد کند.
نقوی حسینی با اشاره به خروج نیروهای آمریکا از مناطق شمالی سوریه، اظهار کرد: آمریکا به کردهای سوریه خیانت کرد که نشانه سیاست مزورانه واشنگن است که آنها را در شرایط سخت تنها گذاشتند؛ افزون بر این اقدامات، ایالات متحده پشت کردهای سوریه را خالی کردند و با این اقدام به ترکیه برای تجاوز به سرزمین رسمی و قانونی سوریه چراغ سبز نشان دادند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: تمام کشورها باید با آرامش، معقولانه، مذاکره و گفت وگو نسبت به این مسائل برخورد کنند و هیچ گونه حمله ای به یک کشور مستقل قابل قبول نیست و بنابراین تهاجم ترکیه قانونی محسوب نمی شود.
او با بیان اینکه همه باید در جریان تجاوز ترکیه به سوریه خونسردی خود را حفظ کنند، تاکید کرد: با حمله نظامی هیچ کشوری نمی تواند اهداف خود را پیش ببرد؛ تمام کشورهایی که تاکنون تجاوز کرده اند ناچار به ترک سرزمین های اشغالی شده اند؛ اکنون عربستان سالهاست در یمن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار