رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: پس گرفتن منابع تخصیص یافته به سازمان تامین اجتماعی تداوم اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان را به خطر می اندازد.
«علی بابایی کارنامی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به تصویب کلیات طرحی در مجلس شورای اسلامی برای تامین کالاهای اساسی، گفت: بر اساس این طرح ۱۵ هزار میلیارد تومان از ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی که برای اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان به سازمان تامین اجتماعی واگذار شده است، پس گرفته می شود و واگذاری ۱۸ هزار میلیارد تومان دیگر به این سازمان نیز منتفی می شود. 
وی با بیان اینکه بررسی جزئیات این طرح در دستور کار روز دوشنبه مجلس قرار دارد، اظهار داشت: تصویب این طرح موجب ضرر و زیان ۳۲ هزار میلیارد تومانی کارگران و بازنشستگان می شود. من از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم که منابع مورد نیاز طرح تامین کالاهای اساسی را از محل دیگری تامین کنند. 
بابایی کارنامی ادامه داد: انتظار می رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای منابع تامین کالاهای اساسی به بند الف طرح خود ۱۵ هزار میلیارد تومان اضافه کنند و سقف بند (و) تبصره ۲ قانون بودجه را از ۵۰ هزار میلیارد تومان به ۶۵ هزار میلیارد تومان افزایش دهند تا از سهم موجود بازنشستگان و کارگران بیمه شده تامین اجتماعی کسر نشود. 
وی گفت: در طرح فعلی که در دستور کار روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی قرار دارد، منابع نقدی و قابل وصول تامین اجتماعی پس گرفته شده و در عوض از ردیف بند ب. ۱ مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان به این سازمان تخصیص یافته است که نسیه است و قابل تحقق نخواهد بود. 
نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی ضمن ...

سرخط اخبار