مرغ باز هم گران شد/ اعلام نرخ مصوب در دوشنبه

تابناک جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۶

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغ داران از افزایش ۴۰۰ تومانی نرخ مرغ خبر داد و گفت: هر کیلو مرغ گرم در خرده فروشی ها ۱۴ هزار تومان است.
به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران، برومند چهارآیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی از افزاش ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار از ابتدای هفته تاکنون خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان است.
عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی ازدیاد تقاضا در فصل تابستان و کمبود عرضه ناشی از کاهش وزن گیری لاشه ها را عامل اصلی نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که قیمت مرغ زنده ظرف روز های آتی به ۹ هزار و ۷۰۰ و مرغ گرم به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان برسد.
چهارآیین با انتقاد از تأخیر در اعلام نرخ مصوب مرغ از سوی کارگروه تنظیم بازار بیان کرد: بر اساس پیگیری های صورت گرفته پیش بینی می شود که ۲۴ تیر نرخ مرغ گرم و مرغ زنده بر اساس توافق میان تشکل ها و دولت از سوی کارگروه تنظیم بازار به تصویب برسد.
عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی در واکنش به حواشی افزایش قیمت مرغ در بازار گفت: با وجود آنکه مرغ ارزان ترین پروتئین در دسترس افراد به شمار می رود که طی ماه های اخیر در مقایسه با دیگر کالا ها کمترین نوسان را داشته است از این رو انتقادات نادرست به افزایش قیمت مرغ تنها منجر به خروج تولیدکنندگان از چرخه تولید را به همراه خواهد داشت.
وی با انتقاد از افزایش چشمگیر کرایه های حمل و نقل نهاده های دامی در بازار گفت: هم اکنون به طور متوسط برای حمل هر ...

سرخط اخبار