ظریف چه پیامی را به ژاپن انتقال داده است؟

مثلث آنلاین جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
وزیر امور خارجه گفت: روز چهارشنبه هفته گذشته به مسکو سفر کردم و یک سفر از پیش تعیین شده به ترکمنستان داشتم و سفرهایی به هند و ژاپن و به چین دارم برای اینکه شرکایمان مخصوصا اعضای برجام را در جریان آخرین تحولات قرار دهم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
 محمدجواد ظریف پیش از ترک ژاپن و سفر به چین در خصوص لزوم انجام سفرهای اخیر خود گفت: حتما لازم است در شرایطی که آمریکا با تلاش برای ایجاد تنش و درگیری و نقض برجام اقدام می کند ما هم کشورهای مهم را در جریان آخرین تحولات قرار داده و مشورت های خود را با آنها ادامه دهیم.
وی ادامه داد: همانطور که اطلاع دارید روز چهارشنبه هفته گذشته به مسکو سفر کردم و یک سفر از پیش تعیین شده به ترکمنستان داشتم و سفرهایی به هند و ژاپن و به چین دارم برای اینکه شرکایمان مخصوصا اعضای برجام را در جریان آخرین تحولات قرار دهم.
وی افزود: سفر به ژاپن برای مشورت با مقامات عالی این کشور بود و ما با توجه به علاقه آنها در مورد نحوه حفظ برجام گفت وگو کردیم. ما هم می دانیم که حفظ برجام تنها از طریق اقدام عملی و نه فقط از طریق بیانیه های حمایتی ممکن است.
وزیر امور خارجه گفت: بحث های خوبی هم با جناب آقای آبه، نخست وزیر و هم با وزیر امور خارجه داشتیم و امیدوار هستم نتیجه این بحث ها به نفع مردم دو کشور باشد.

سرخط اخبار