فصل سیاست - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بخش عمده ای از عدم بازگشت ارز در کشور مربوط به 250 نفر است که از کارت های بازرگانی یک بار مصرف استفاده کردند و به اسم کارتن خواب ها کارت بازرگانی گرفتند.
خبرگزاری مهر ، گروه سیاست: می گوید در دوره های دوم ریاست جمهوری چالش های زیادی به وجود می آید و مجلس باید این مشکلات را مدیریت کند. از برنامه وکلای ملت برای تنظیم بازار و مقابله با گرانی کالاها سخن می گوید و وضعیت صادرات کشور را مطلوب نمی داند.
می گوید قرار است واردات در مقابل صادرات عملیاتی شود و برای کسانی که ارز دولتی را بازنگردانده اند خط و نشان می کشد که «ما اجازه نخواهیم داد حتی یک دلار از منابع ارزی کشور به چرخه اقتصاد بازنگردد»
از قیمت گذاری دستوری گله می کند و می گوید «در هر بخش اقتصاد که قیمت گذاری دستوری باشد، فساد پشت آن می آید و باید عملیات قیمت گذاری در فرایند عرضه و تقاضا انجام شود»
گذری به تأخیر دولت در ارائه لایحه اصلاح ساختار بودجه می زند و می گوید «بودجه باید بدون نفت نوشته شود اما مهم این است که چه چیزی جایگزین نفت شود. مجلس با استقراض از بانک مرکزی و انتشار اوراق مخالف است»
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، 60 درصد بانک ها و شرکت های دولتی را زیان ده می داند و می گوید اگر فقط 10 درصد از بودجه آنان صرفه جویی شود، معادل فروش نفت در شرایط عادی درآمد برای کشور کسب می شود.
این بخشی از صحبت های محمدرضا پورابراهیمی ، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان است.
متن کامل این مصاحبه به شرح زیر است:
با توجه به اینکه مجلس اخیراً جلسه ای غیرعلنی با حضور وزیر صمت برگزار کرد، در ابتدا از جزئیات آن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار