مشاهده لکه نفتی در کانال سلمان در اهواز

دریافت خبر : شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: گزارش هایی مبنی بر مشاهده لکه های نفتی در کانال سلمان اعلام شد و با توجه به این که کانال سلمان تأمین کننده قسمتی از آب شرب اهواز است جهت احتیاط و سلامتی شهروندان آب گیری از کانال سلمان متوقف شد.

خبرگزاری فارس: صادق حقیقی پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان عصر امروز در جمع خبرنگاران در اهواز، اظهار کرد: روز گذشته گزارش هایی مبنی بر مشاهده لکه های نفتی در کانال سلمان اعلام شد و با توجه به این که کانال سلمان تأمین کننده قسمتی از آب شرب اهواز است جهت احتیاط و سلامتی شهروندان آب گیری از کانال سلمان متوقف شد به همین دلیل امکان افت فشار و قطع آب مقطعی در برخی نقاط اهواز وجود دارد.
وی افزود: از روز گذشته همکاران در نقاط مختلف رودخانه کارون و کانال سلمان مستقر هستند و نمونه گیری و آزمایش های مختلف در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به مشکل فاضلاب در منطقه پردیس، عنوان کرد: برای رفع مشکل فاضلاب منطقه پردیس و مناطق اطراف در یک اقدام ضربتی بیش از ۲ کیلومتر خطوط لوله فاضلاب و ۲ ایستگاه پمپاژ اجرا شد و از دو روز پیش تقریباً دفع فاضلاب در این مناطق به حالت عادی برگشت.
وی گفت: در منطقه پردیس بیش از ۱.۵ کیلومتر خط کلکتور یک هزار میلی متری برای جمع آوری فاضلاب و دفع آن به تصفیه خانه چنیبه وجود داشت که دچار ریزش شد.
حقیقی پور گفت: آب هایی که هم اکنون در اطراف ...

[ مشاهده متن کامل مشاهده لکه نفتی در کانال سلمان در اهواز برترینها ]