یک متخصص داروسازی بالینی، گفت: افرادی که در گروههای در معرض خطر قرار ندارند، صرفا می توانند با تغذیه مناسب بدن خود را در مقابل بیماری های ویروسی مقاوم کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، فرزانه داستان رئیس بخش مراقبت های بالینی بیمارستان مسیح دانشوری در پاسخ به این سوال که آیا دارو و یا درمانی برای پیشگیری از بیماری کرونا وجود دارد، اظهار کرد: هنوز تحقیقات بالینی و آزمایشگاهی برای درمان قطعی این بیماری پاسخ درستی به دست نیاورده اند .
این متخصص داروسازی بالینی با اشاره به بیماری نوظهور کووید ۱۹ خاطرنشان کرد: در عین حال صرفاً برخی مطالعات بر این اساس است که شماری از داروهای مکمل همانند زینک و ویتامین Dو C می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن فرد کمک کند.
وی ضرورت پرهیز از مصرف مداوم و خودسرانه داروهای مکمل را مورد تاکید قرار داد و افزود: مصرف این داروها خصوصاً در افرادی که مشکل ضعف سیستم ایمنی و زمینه ای ندارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
داستان خاطرنشان کرد: افرادی که در گروه های در معرض خطر قرار ندارند، صرفاً می توانند با تغذیه مناسب بدن خود را در مقابل بیماری های ویروسی مقاوم کنند و به هیج عنوان نیاز به مصرف مکمل خاصی ندارند.
رئیس بخش مراقبت های بالینی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با اشاره به این که هنوز هیچ دارویی با هدف پیشگیری از کرونا ویروس در دنیا وجود ندارد، گفت: برخی مطالعات به ترکیبات و یا داروهایی برای درمان و پیشگیری از این ویروس تاکید دارند ولی همچنان به دلیل ناکافی بودن این تحقیقات و عوارض و تداخلات دارویی به هیج عنوان توصیه نمی شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مناسب ترین راه پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ را شستشوی مداوم دست ها، توجه به توصیه های بهداشتی، پرهیز از تردد در اماکن عمومی و استفاده از تغذیه درست و مناسب ذکر کرد.
وی با اشاره به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار