بیژن نامدار زنگنهُ وزیر نفت ایران یکی از اشخاصی است که وزارت خزانه داری آمریکا امروز او را در فهرست تحریم ها قرار داده است.

خبرگزاری فارس: دولت آمریکا امروز بخش نفت ایران را مشمول قوانین ادعایی «مبارزه با تروریسم» قرار داد و نهادها، اشخاص و نفت کش های جدیدی را در همین ارتباط به فهرست SDN (فهرست ویژه اشخاص و نهادهای مشخص شده) اضافه کرد.
«بیژن نامدار زنگنه»، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران یکی از اشخاصی است که نامش به فهرست مذکور اضافه شده است.
ادعاهای خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای که روی وب سایت این نهاد آمریکایی قرار گرفت اعلام کرد «بازیگران کلیدی در بخش نفت ایران» را به دلیل حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریم کرده است.
وزارت خزانه داری آمریکا در این بیانیه تصریح کرده «وزارت نفت ایران»، «شرکت ملی نفت کش ایران» و «شرکت ملی نفت ایران» را به دلیل حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشمول مفاد فرمان اجرایی شماره ۱۳۲۲۴ قرار می دهد.
این فرمان اجرایی روز ۲۳ سپتامبر سال ۲۰۰۱ به امضای «جورج دبلیو بوش»، رئیس جمهور وقت آمریکا رسید و به قوه مجریه این کشور اختیار می دهد اشخاص و نهادهایی را که مطابق با ادعای واشنگتن در «تأمین مالی تروریسم» نقش دارند تحت تحریم قرار دهد.
با وجود این، دولت آمریکا از اختیارات ذیل این فرمان، برای تحریم نهادهای ناهمسو با منافع آمریکا استفاده می کند و به عنوان مثال، «نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» که نقش فعالی در مبارزه با تروریسم داشته را مشمول این فرمان قرار داده است.
وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه روز دوشنبه گفته مقام های ارشد شرکت ملی نفت و شرکت ملی نفت کش ایران با آقای «رستم قاسمی»، وزیر نفت اسبق ایران همکاری کرده اند. واشنگتن سال ۲۰۱۹ آقای قاسمی را تحت تحریم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار