شاسی بلند دوج دورانگو SRT هل کت مدل ۲۰۲۱ مجهز به پیشرانه ۷۱۰ اسب بخاری سوپرشارژ Hellcat رونمایی شد و تولید آن از پاییز امسال آغاز می شود.

درحالی که تمام خودروسازان بزرگ دنیا به سمت تولید خودروهای شاسی بلند پیش می روند، دوج نیز سال های گذشته برای این هدف تلاش می کرد و این اتفاق اجتناب ناپذیر بود. در گذشته دوج با تولید دورانگو SRT به جمع سازندگان شاسی بلند پیوست و هم اکنون نیز خودرو دوج دورانگو اس آر تی هل کت (Dodge Durango SRT Hellcat) مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد. در حقیقت فیات کرایسلر پیشرانه دوست داشتنی Hellcat را به بزرگ ترین شاسی بلند خود تقدیم کرده است.
دوج دورانگو از پیشرانه ۶/۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپرشارژ با ۷۱۰ اسب بخار قدرت و ۸۷۵ نیوتن متر گشتاور در زیر کاپوت بهره می برد. این پیشرانه تنها ۳ اسب بخار بیشتر از نسخه سنتی ۷۰۷ اسب بخاری هل کت قدرت دارد؛ از سوی دیگر پیشرانه جیپ گرند چروکی ترک هاوک نیز ۷۰۷ اسب بخار تولید می کند و احتمالاً به همین دلیل است که دوج می تواند دورانگو اس آر تی هل کت را قدرتمندترین شاسی بلند جهان بنامد. دوج دورانگو هل کت قادر است در ۳/۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت دست یابد و بیشینه سرعت آن نیز به ۲۹۰ کیلومتربرساعت می رسد. زمان صفر تا ۹۶ کیلومتربرساعت این خودرو ۰/۹ ثانیه سریع تر از نسخه بدون سوپرشارژ دورانگو SRT است. دوج این دو مدل را در یک پیست ۲/۱ مایلی مقابل هم قرار داد و نسخه جدید هل کت توانست با اختلاف ۱/۵ ثانیه ای مدل پایه SRT را پشت سر بگذارد. قدرت پیشرانه این خودرو ازطریق جعبه دنده خودکار هشت سرعته به چرخ ها منتقل می شود.
دوج همچنین توجه بیشتری به سیستم ترمز و تعلیق دورانگو SRT هل کت کرده است تا بتواند از قدرت اضافی خود استفاده کند. سیستم تعلیق به روزرسانی شده به گونه ای تنظیم شده تا در حالت ...

سرخط اخبار