امنیت خلیج فارس به نیروی خارجی نیاز ندارد

ایران خبر چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
ایران آماده روابط برادرانه و دوستانه با همسایگان است/ هدف قدرت ها و بویژه آمریکا از حضور در منطقه، ایجاد تفرقه و خالی کردن خزانه کشورهای منطقه است / کشورهای ساحلی خلیج فارس باهم می توانند امنیت و ثبات منطقه را حفظ کنند / گاهی با مذاکره و گاهی با ایستادگی؛ باید مسیر خود را تا پیروزی ادامه دهیم / کاهش تعهدات برای ایجاد توازن در برجام است/ در شرایط مناسب آماده مذاکره و تعامل هستیم/ خروج از برجام، ننگی تاریخی برای آمریکاست

به گزارش ایران خبر ، رئیس جمهور با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره آماده برقراری روابط برادرانه و دوستانه با همه کشورهای اسلامی بویژه همسایگان است، اظهار داشت: هدف اقدامات قدرت های بزرگ بویژه آمریکا در این منطقه ، چیزی جز ایجاد تفرقه و خالی کردن خزانه کشورهای اسلامی و منطقه نیست و کشورهای ساحلی خلیج فارس در کنار هم می توانند امنیت و ثبات منطقه را حفظ کنند.حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه تمام شعارهایی که در خصوص ائتلاف جدید در منطقه خلیج فارس و دریای عمان داده می شود، ظاهری و غیرعملی است، گفت: بی تردید هر مقدار از این شعارها هم عملی شود، کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد.
رئیس جمهور خطاب به کشورهای ساحلی خلیج فارس، گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهای ساحلی این خلیج تاریخی آماده است امنیت منطقه را حفظ کند، همانطور که در طول تاریخ این کار را انجام داده است.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه برای امنیت و ثبات در خلیج فارس نیازی به نیروهای خارجی وجود ندارد، اظهارداشت: کشورهای منطقه با وحدت، انسجام و گفتگو می توانند امنیت خود را حفظ کنند و بدون تردید ادعاها و اقدامات آمریکا هیچ سودی برای آنها ندارد. کشورهای منطقه در طول تاریخ همسایه و برادر بوده و خواهند بود و تفرقه و جدایی به نفع دشمنان است.
رئیس جمهور طرح ادعاهایی که رژیم صهیونیستی می خواهد در امنیت منطقه حضور داشته باشد را سخنان پوچ توصیف کرد و گفت: پاسخ به این ادعاها روشن است، اسرائیلی ها اگر می توانند همانجایی که هستند امنیت خود را حفظ کنند! گر چه آنها هر جا که حضور داشتند، ناامنی، کشتار و ترور ایجاد کردند و ...

سرخط اخبار