ماجرای انتشار فیلم غیراخلاقی یک استاد دانشگاه

برترینها چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۰
رییس دانشگاه تربیت مدرس از اخراج دو استاد این دانشگاه به دلیل غیبت طولانی مدت خبر داد و گفت: دانشگاه بازگشت یکی از اعضای هیات علمی که فیلم غیر اخلاقی منتسب به وی در فضای مجازی منتشر شده است را نیز به صلاح نمی داند.

خبرگزاری ایسنا: رییس دانشگاه تربیت مدرس از اخراج دو استاد این دانشگاه به دلیل غیبت طولانی مدت خبر داد و گفت: دانشگاه بازگشت یکی از اعضای هیات علمی که فیلم غیر اخلاقی منتسب به وی در فضای مجازی منتشر شده است را نیز به صلاح نمی داند.
دکتر محمد تقی احمدی در خصوص پرونده های موجود در کمیته تخلفات اعضای هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس نیز گفت: این کمیته متشکل از اساتید مسلط به حقوق، فقه، جزا، اصول و غیره به طور دقیق و با ظرافت زیاد مشکلات اخلاقی و همچنین شکایت ارسالی از اعضای هیات علمی را مورد بررسی قرار می دهد خوشبختانه آمار تخلفات اعضای هیات علمی این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر بسیار کم است، اما این کمیته می تواند رای به انفصال یا اخراج را برای پرونده ها صادر کند.
رییس دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: بیشترین پرونده های تخلف اعضای هیات علمی ارسالی به هیات رسیدگی به تخلفات به غیبت اساتید مربوط می شود مثلا اساتید زیادی از دانشگاه به دلیل شرایط اقتصادی جامعه بدون هماهنگی با دانشگاه به خارج از کشور می روند و فرصت های علمی، درآمدی، دانشگاهی یا حرفه ای را تعریف می کنند که آمار این نوع اعزام ها به ویژه بین اعضای هیات علمی جوان به دلیل حقوق پایین، در سال های اخیر افزایش یافته است.
احمدی تاکید کرد: گاهی مشاهده می شود اعضای هیات علمی بیشتر از میزان مرخصی دریافتی از دانشگاه در خارج کشور می مانند و خود را مقید به بازگشت به دانشگاه نمی دانند که این نوعی تخلف است در این شرایط کمیته رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی وارد عمل می شود.
رییس دانشگاه تربیت مدرس از اخراج دو عضو هیات علمی این دانشگاه به دلیل تخلف خبر داد و گفت: این دو نفر به دلیل ...

سرخط اخبار