سنندج - با مرگ یک بیمار مبتلا به کرونا در روستای آویهنگ از توابع شهرستان سنندج زنگ خطر گسترش روزافزون ویروس کرونا در مناطق روستایی استان کردستان به صدا درآمده است.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: گسترش روزافزون ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان با وجود تمام هشدارها و اقدامات صورت گرفته همچنان ادامه دارد و در استان کردستان نیز این ویروس تاکنون شمار زیادی را مبتلا و موجب مرگ و میر تعدادی دیگر شده است.
از زمان شناسایی نخستین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان کردستان تاکنون هشدارهای مختلفی در راستای مقابله با این ویروس خطرناک به ویژه در مناطق روستایی استان کردستان اعلام شده ولی با همه این هشدارها و اقدامات صورت گرفته، هم اکنون شماری از مردم ساکن در روستاهای استان کردستان به این ویروس مبتلا شده اند.
براساس آخرین آمار اعلام شده نزدیک به ۴۰ درصد از مردم استان کردستان در مناطق روستایی زندگی می کنند و در شهرستان سروآباد میزان جمعیت روستایی بیش از جمعیت شهری است و این وضعیت در شهرستان دیواندره نیز همان گونه است.
در استان کردستان شمار زیادی روستا با جمعیت بالا وجود دارند و ترس از ورود ویروس کرونا به این کانون های جمعیتی همواره وجود داشته و به همین دلیل نه تنها مسئولان و مدیران، بلکه رسانه های جمعی نیز بارها در خصوص پیشگیری از ورود ویروس کرونا به مناطق روستایی استان کردستان هشدار داده بودند.
در چند روز اخیر اخبار مختلفی در خصوص ورود ویروس کرونا به مناطق روستایی استان کردستان منتشر شد تا اینکه روز پنج شنبه هفته قبل به صورت رسمی مرگ یک بیمار مبتلا به کرونا در استان کردستان در روستای آویهنگ از توابع شهرستان سنندج تأیید شد.
هم زمان با تأیید مرگ این بیمار مبتلا به ویروس کرونا در روستای آویهنگ که یکی از پرجمعیت ترین روستاهای استان کردستان و محور ورود به چندین روستای اطراف دیگر نیز به شمار می رود، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار