در شرایطی که مردم فرانسه به دلیل شیوع کرونا در قرنطینه عمومی به سر می برند و به دلیل کمبود جا، مکان برگزاری جشنواره بین المللی کن به محل اسکان افراد بی خانمان تبدیل شد.
به گزارش یورونیوز؛ شهرداری کن در جنوب فرانسه اعلام کرد با توجه به لغو جشنواره و نیاز افراد بی خانمان و آسیب پذیر، کاخ جشنواره با ظرفیت اسکان ۵۰ نفر از شامگاه جمعه به صورت شبانه روزی سرپناه این افراد خواهد بود.
تخت های بی خانمان ها با رعایت فاصله مناسب بهداشتی در طبقه همکف کاخ جشنواره نصب شده و امکانات دیگر از جمله دوش، سرویس بهداشتی و غذا در اختیار آنها قرار داده خواهد شد. به نوشته روزنامه محلی لاپرووانس، تلویزیون، وسایل بازی و کتاب نیز از جمله امکانات دیگری است که به مرور در اختیار این مهمانان موقت قرار داده می شود.
دومینیک اود لاسه، معاون شهردار کن گفت دمای بدن افرادی که قرار است در این مکان اسکان داده شوند پیش از ورود اندازه گرفته شده و وسایل آنها نیز ضدعفونی می شود تا به این ترتیب از احتمال خطر شیوع کرونا در محل کاسته شود.
این مکان غیر از مکان اسکان دائمی دیگری است که شهرداری کن در اختیار افراد بی خانمان گذاشته است.
همزمان شهرداری نیس در همسایگی کن نیز اعلام کرد گرمخانه شبانه «آبه پیر» در این شهر به رغم محدودیت جا، از روز دوشنبه به صورت شبانه روزی پذیرای بی خانمان ها خواهد بود.
در فرانسه معمولا در هر شهر یک یا چند گرمخانه وجود دارد که زیر نظارت شهرداری فعالیت می کند و افراد بی خانمان در آن اسکان داده می شوند. در زمستان به دلیل کمبود جا در برخی گرمخانه ها، خانواده ها و افراد آسیب پذیر در اولویت اسکان هستند. برخی کلیساها و انجمن های خیریه نیز در کار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار