در چهارمین دوره مسابقه بین المللی دانش آموزی «نور»، هشت تیم از تبریز و یک تیم از مراغه برگزیده جایزه مصطفی(ص) شدند.

به گزارش ایکنا از آذربایجان شرقی، مسابقات بین المللی دانش آموزی «نور» با شرکت تیم هایی از هندوستان، مالزی، مراکش، الجزایر، افغانستان و ایران با حضور ۲هزار و ۴۰۹ دانش آموز در قالب یک هزار و ۸۷ تیم از ۶ کشور جهان در تهران برگزار شد.
۸ تیم از تبریز و یک تیم از مراغه در چهارمین دوره مسابقه بین المللی دانش آموزی «نور»، برگزیده جایزه مصطفی (ص) شدند.
طرح های برگزیده آذربایجان شرقی در این مسابقات، شامل آبگرمکن خورشیدی، استخر خورشیدی، بالن هوای گرم، ضد هوایی، قایق خورشیدی، انبساط طولی و آزمایش ارشمیدس است.
هر تیم دانش آموزی شامل سه عضو بوده که به کمک مربی گروه طرح های خود را اجرا و پس از تهیه فیلم ۶۰ ثانیه ای از روند اجرا و ساخت طرح، آن را به دبیرخانه مسابقات ارسال کردند.
بر اساس این گزارش، مسابقه دانش آموزی «نور»، هر سال به عنوان یکی از رویدادهای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در حوزه دانش آموزی برگزار می شود و هدف از برگزاری آن، ایفای نقش در انگیزش نسل نوجوان جهان اسلام، ایجاد افق ­های نوین در زمینه علم و فناوری و کمک به رشد استعدادهای درخشان است.
دوره چهارم مسابقه دانش­­­ آموزی «نور»، گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۵، از مردادماه سال گذشته آغاز شد و موضوع این دوره از مسابقه ساخت فیلم ­های علمی یک دقیقه ­­ای از آزمایش ­­­هایی در مباحث مختلف ماده و انرژی بود.
مسابقه دانش آموزی «نور» که هر ساله به نام و بزرگداشت یکی از دانشمندان بزرگ جهان برگزار می شود، در دوره نخست خود با عنوان «مسابقه دانش ­آموزی نور؛ گرامیداشت ابن­­­ هیثم» به مناسبت یک­ هزارمین سال انتشار کتاب المناظرِ ابن هیثم، ریاضی­ دان و فیزیک­ دان شهیر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار