بجنورد- ایرنا- معاون اداری. مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) از توزیع ۴۰۰ میلیارد ریال بسته های غذایی در بین سیل زدگان سیستان و بلوچستان و مردم زلزله زده استان های آذربایجان و کرمان خبر داد.

مجید باجلان پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آسیب دیدن ۶۰۰ واحد مسکونی در آذربایجان بر اثر زلزله اظهار داشت: جبران خسارت این واحدها با کمک بنیاد مسکن در حال حل و فصل است.
وی افزود: تاکنون مستمری ۲ برابری به میزان حدود ۷۰ میلیارد ریال خارج از مستمری ماهانه به مددجویان این نهاد در استان های آسیب دیده سیستان و بلوچستان، آذربایجان، کرمان و هرمزگان پرداخت شده است که بیشترین آنها مربوط به آسیب دیدگان سیل سیستان و بلوچستان است.
باجلان خاطرنشان کرد: همچنین بسته های غذایی به میزان ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد ریال به مددجویان این نهاد پرداخت شده و کمک های مردمی نیز در راه است.
وی با اشاره به انجام اقدامات اولیه برای آسیب دیدگان حوادث طبیعی در کشور اظهار داشت: اقدامات بعد از سیل مهم تر است زیراکه باید آسیب ها شناسایی و برای آنهایی که دچار آسیب جدی هستند اقدامات لازم صورت گیرد.
باجلان از اولویت های مهم این نهادرا کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان دانست و گفت: مددجویان ما هیچ نگرانی در بحث سیل ندارند زیرا که همه چیز برای آنها تضمین شده و لوازم ضروری تامین و ساخت مسکن به صورت ویژه در حال انجام است.
معاون اداری مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) یادآور شد: این در حالی است که در سیل ۹۸ حدود ۲ هزار میلیارد ریال کمک های مردمی در قالب وجوه نقد و بسته های مواد غذایی از مردم و خیرین دریافت شد که همگی آنها در بین نیازمندان توزیع شد.
وی افزود همچنین حدود ۸۰۰ میلیارد ریال خسارت از محل بیمه دریافت و به مددجویان پرداخت شد.
وی میران تعهد ساخت مسکن برای مددجویان سیل زده را حدود ۱۰ هزار فقره اعلام کرد و گفت: ۱۳ هزار فقره تعمیرات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار