بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند گفت: ایجاد عزم ملی بین دولت و ملت برای جهش تولید نیاز است و همه باید دست به دست هم دهیم تا جهش تولید رخ دهد و موانع موجود بر سر راه رفع شود.

حجت الاسلام محمد مختاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دشمن امروز به جنگ اقتصادی امید بسته است چون در جنگ نظامی و فرهنگی شکست خورد و امروز می خواهد با فشارهای اقتصادی، مردم را که متاثر از مسائل معیشتی هستند، تحت تاثیر قرار دهد.
وی اظهار داشت: برای موفقیت در این جنگ، مردم باید با مسوولان همکاری کنند و مسوولان قوای مختلف هم با همکاری یکدیگر موتور تولید را راه بیندازند تا با حرکت شتابنده خود گره بیکاری و رکود را رفع کند.
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: ویرانگرتر از تحریم خارجی خودتحریمی داخلی است که باید مسوولان تلاش کنند این مساله رفع شود و باور کنند که ما می توانیم با اقتصاد مقاومتی نه اقتصاد ریاضتی گره ها و موانع جهش تولید را رفع کنیم و مردم اگر همت مسوولان را ببینند همراهی می کنند.
وی افزود: بروکراسی اداری زمان بر باید تسهیل و وام ها و منابع بانکی به دست اهل آن سپرده شود زیرا در استان های مختلف کشور ظرفیت های ویژه برای جهش تولید وجود دارد که این ظرفیت ها باید به فعلیت برسد.
وی گفت: شرافت و استقلال ما در گرو این است که تولید خود را به شکل جهنده تبدیل کنیم تا بتوانیم در مقابل این جنگ به پیروزی برسیم چون راه دیگر آن تسلیم و ذلت است و آن راه برای ما قابل پیمودن نیست.
حجت الاسلام مختاری اظهار داشت: اگر خودتحریمی های داخل و بروکراسی های اداری رفع شود و ظرفیت ها به خوبی شناسایی و به فعلیت برسد، بسیاری از مشکلات بخش تولید رفع می شود و چهل سال با ظرفیت های داخلی خود مقاومت کردیم وگرنه این فشارها قوی ترین کشورها را ضعیف می کند.
وی گفت: امروز یک ویروس، آمریکا و اروپا را مختل کرده اما ما در همین شرایط هم جلوتر از آنها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار