دلیل اسپاسم عضلات بین دنده ای می تواند انجام کار هایی باشد که در وضعیت نامناسب انجام می شود یا پرداختن به ورزش هایی که به عضلات قفسه سینه فشار وارد می کند.
به گزارش ا یلنا، عضلات بین دنده ای بافت هایی هستند که بین دنده ها قرار دارند و باعث اتصال دنده ها به یکدیگر می شوند. از طرفی هم باعث کمک به حفظ تعادل و ثبات بدن و حتی کمک به تنفس می شوند. این کشش و اسپاسم عضلات در پی کشیده شدن، ضربه یا حتی پارگی عضلات بین دنده ای رخ می دهد که می تواند درد شدید و اختلال در تنفس را به دنبال داشته باشد.
دلیل اسپاسم عضلات بین دنده ای می تواند انجام کار هایی باشد که در وضعیت نامناسب انجام می شود یا پرداختن به ورزش هایی که به عضلات قفسه سینه فشار وارد می کند. بیماری دیسک در ناحیه پشت یا اصطلاحا توراکس می تواند درد، سوزش یا بی حسی در ناحیه دنده ها را ایجاد کند. برخی فعالیت ها که باعث این کشش و اسپاسم عضلات بین دنده ای می شود، عبارتند از کشش بر اثر فعالیت هایی مشابه رنگ کردن سقف، بلندکردن توأم با پیچیدن بدن، سرفه و عطسه، ورزش هایی مشابه گلف و تنیس، افتادن و وارد شدن ضربه.
علائم اسپاسم عضلات بین دنده ای
درد شدید: این درد می تواند به شکل ناگهانی و پیش رونده باشد که با مرور زمان و با پیچیدن کمر، کش آمدن بدن، سرفه و عطسه تشدید شود.
سوزش: در محل کشش عضله مدنظر، فرد حس سوزش به خصوص با لمس دارد.
اختلال در تنفس: به علت درد شدید منتشر شده در قفسه سینه یا حتی درد به صورت نقطه ای در یک محل خاص، فرد قادر به تنفس راحت نیست.
تورم: عضله آسیب دیده و کش آمده، دچار التهاب و تورم موضعی می شود.
روش های درمان
استفاده از دارو های ضدالتهاب خوراکی و موضعی
کمپرس سرد ...

سرخط اخبار