نیویورک- ایرنا- مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا تا عصر جمعه به یکصد هزار و ۷۱۷ نفر رسید.

در آخرین آماری که دانشگاه جان هاپکینز منتشر کرده است، تعداد یک هزار و ۵۴۴ نفر هم در این کشور به علت کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.
در ایالت نیویورک هم ۳۶۶ نفر مبتلا به کرونا و ۸۷ نفر هم با احتمال به کرونا جان باخته اند. ایالت واشنگتن هم با ۱۰۹ نفر مرگ و میر ناشی از این بیماری در رتبه دوم قرار دارد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از مدت ها مقاومت برای اجرای قانون تولید دفاعی، سرانجام پیتر ناوارو مشاور تجاری کاخ سفید را مسئول هماهنگی اجرای این قانون انتخاب کرد.
دونالد ترامپ در نشست خبری مربوط به ویروس کرونا هم نشان داد که همچنان دغدغه انتخابات را دارد و اظهار کرد: نگاه کنید دو سال پیش در اثر حضور من در کاخ سفید، اقتصادمان بسیار خوب، شاخص سهام افزایش یافته و بیکاری کاسته شده بود که ناگهان با یک دشمن نامرئی مواجه شدیم.
وی افزود: ما بر آن پیروز می شویم و قوی تر و محکم تر از آنی خواهیم شد که قبلا بوده ایم.
رئیس جمهوری آمریکا که صبح امروز درباره عملکرد جنرال موتورز ابراز نارضایتی کرده بود، گفت: من از جنرال موتورز راضی نیستم. آنها کارخانه های متعددی را در ایالت ها ما بستند و آن ها را در کشورهای دیگری که نمی خواهم اسم ببرم، مستقر کردند.
ترامپ افزود: با این حال فکر می کنم که «پیتر» بتواند هماهنگی برای بازکردن کارخانه اوهایوی جنرال موتورز را سریعتر انجام دهد تا دستگاه های تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) را تولید کنند.
وی در بخش دیگری از این نشست درباره عملکرد فرمانداران دموکرات در ایالت های واشنگتن، میشیگان و نیویورک سخن گفت و از آنها خواست که از او تقدیر کنند.
رئیس جمهوری آمریکا فرماندار میشیگان را «زن در میشیگان» خطاب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار