معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت استان در عرصه تولید و صادرات خرما خبرداد:

جشنواره خرما همزمان با هفته بوشهر در اسفندماه برگزار می شود

لوگوی تابناک بوشهر تابناک بوشهر . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۳۹
تابناک معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت استان در عرصه تولید و صادرات خرما گفت: در این راستا اسفندماه امسال سومین جشنواره خرما و صنایع وابسته همزمان با هفته بوشهر برگزار می شود.

به گزارش تابناک، سعید زرین فردر نشست بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی دولتی مرتبط با تولید و صنایع فرآوری خرما جایگاه استان را در عرصه تولید این محصول را برشمرد و اظهار داشت: سالانه از 6 میلیون اصله نخل استان بوشهر افزون بر 165 هزار تن محصول خرما تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.
وی، جایگاه استان بوشهر در عرصه تولید و صادرات خرما را مهم دانست و بیان کرد: توسعه صنایع تبدیلی، فرآوری و سردخانه در باغات خرما در اولویت قرار داشته که در 3 سال گذشته این مهم توسعه یافته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به برگزاری موفق جشنوار خرما در سال های گذشته در استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری موفق جشنواره اول و دوم خرما در استان بوشهر و تاثیر مثبت این رویداد بر توسعه صنعت خرما در سال های گذشته تلاش می شود سومین جشنواره خرما و صنایع وابسته همزمان با هفته بوشهر در اسفند ماه برگزار شود.
زرین فر افزود: با توجه به همه گیری بیماری کرونا، ضمن رعایت پروتکل بهداشتی مرتبط با این ویروس، تلاش می شود که از امکانات فناوری اطلاعات و فضای مجازی و غیرحضوری حداکثری بهره برداری در برگزاری سومین جشنواره خرما و صنایع وابسته شود.
انتهای پیام/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی شبستان شبستان .