مهلت ۱۰ روزه مجلس و دولت برای عملیاتی کردن اصلاح ساختار بودجه

خبرگزاری تسنیم جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۵۹
در حالی که تا پایان مهلت تعیین شده برای پیاده سازی اصلاح ساختار بودجه ۱۰ روز باقی مانده است به نظر می رسد با توجه به بی اطلاعی مجلس، چشم انداز روشنی از اجرای طرح مد نظر دولت در دست نباشد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، روز 20 فروردین ماه سازمان برنامه و بودجه از طرح مقدماتی برنامه اصلاح ساختار بودجه رونمایی کرد. همچنین اخیراً این سازمان چارچوب کلی برنامه اصلاح ساختار بودجه را منتشر کرده و از عموم مردم درخواست کرده تا نظرات خود را در خصوص این برنامه طرح کنند.
همچنین بر اساس اعلان سازمان برنامه و بودجه برنامه مقدماتی اصلاح ساختار بودجه در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا بررسی می شود. همه این موارد در حالی مطرح شده است که در پایان تیر ماه امسال مهلت 4 ماه رهبر انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه به پایان خواهد رسید.
گفتنی است، رهبری یک بار در اواخر سال 97 به موضوع اصلاح ساختار بودجه اشاره کردند و همچنین در سال جاری نیز ایشان با عبارت قطع بند ناف بودجه از فروش نفت خام، بحث قطع وابستگی به درآمدهای ارزی ناشی از فروش نفت خام را بار دیگر مطرح کردند.
به هر حال با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و تأکیدات صورت گرفته برای اصلاح ساختار بودجه، این انتظار از دولت و مجلس می رفت که هرچه سریع تر یک برنامه عملیاتی برای جبران ضعفهای این حوزه ارائه شود.
بر همین اساس رهبر انقلاب در جلسه ای با سران نظام در تاریخ 24 اردیبهشت ماه امسال تأکید کرده بودند، اصلاح ساختاری بودجه که قرار بود مجلس و دولت، در چهارماهه اول امسال آن را انجام دهند و همچنین اصلاح نظام بانکی از دیگر کارهای مهم و اساسی است که باید انجام شوند. این مهلت 4ماهه در حالی در 10روزه آتی به پایان می رسد که بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حتی از انتشار برنامه اصلاحی سازمان برنامه و بودجه اطلاعی ندارند. نکته قابل توجه اینکه رهبری مجلس و دولت ...

سرخط اخبار