شناسایی ۵۰ فروشگاه برند محرز قاچاق در مازندران

واحد مرکزی خبر سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴
سربازان گمنام امام زمان (عج) مازندران، ۵۰ فروشگاه بزرگ عرضه کالا با برند های محرز قاچاق را در شهر های مختلف استان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، بر اساس گزارش اداره کل اطلاعات مازندران: با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، نیروی انتظامی، ادارات صنعت، معدن تجارت، تعزیرات، گمرک و کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان، اجناس این فروشگاه ها با میلیارد ها ریال ارزش اقتصادی به دلیل نداشتن گواهی نمایندگی، ورود کالا از مجاری غیررسمی و ترک تشریفات گمرکی جمع آوری و پرونده آن ها برای جریمه به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال و جریمه ۲ تا ۴ برابری در انتظار این متخلفان است.
بنابر این گزارش از سال ۹۵، لزوم دریافت گواهی فعالیت نمایندگی شرکت های خارجی، دریافت و نصب شناسنامه کالا و نیز ثبت سفارش از مبادی قانونی گمرکی به همه فروشگاه های عرضه کننده برند های خارجی در مازندران اطلاع رسانی شد که با پایان مهلت قانونی، این گونه برند ها در لیست کالای قاچاق قرار گرفته اند.
اداره کل اطلاعات مازندران با هدف حمایت از کالای داخلی در طرح جمع آوری برند های محرز قاچاق اعلام کرد؛ عرضه کنندگان این برند ها هرچه سریعتر نسبت به جمع آوری کالا های غیرمجاز از فروشگاه های خود اقدام کنند.
در این گزارش از مردم خواسته شد: هرگونه فعالیت فروشگاه های عرضه برند های قاچاق را با شماره تلفن ۱۱۳ اطلاع رسانی کنند.

سرخط اخبار