تهران-ایرنا-"عبدالملک الحوثی" رهبر انصارالله یمن شنبه شب گفت: یمن با جنگی روبروست که با نظارت آمریکا و همکاری اسرائیل انحام می شود و وظیفه ما مقابله با این تجاوز با تمام قدرت است.

به گزارش شبکه خبری "المیادین"، الحوثی همچنین خواستار اقدام مردم یمن برای حمایت مالی و نظامی از جبهات جنگ شد و افزود: باید روند اعزام نیروها به جبهه ها فعال و قدرتمند باشد.
رهبر انصارالله در بخش دیگری از سخنانش به ورود ویروس کرونا به یمن پرداخت و خواستار اجرای اقدامات مناسب برای جلوگیری از شیوع این بیماری شد.
در همین راستا، "ینس لائرکه"سخنگوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز جمعه در جلسه ای در ژنو خواستار دریافت فوری منابع مالی کافی برای کمک به مقابله با گسترش بیماری کرونا در یمن شده بود.
لائرکه اظهار کرده بود:به گزارش سازمان های امدادرسانی یمن بر لبه پرتگاه ابتلای گسترده به کرونا قرار گرفته و وضعیت نگران کننده ای ایجاد شده است.
وی با بیان این که "این سازمان ها کمبودهای نظام بهداشتی و درمانی در یمن را خطرناک توصیف کرده اند افزوده بود:برخی از سازمان های امدادرسان اعلام کردند،در مواردی، به دلیل کمبود امکانات از جمله تجهیزات حفاظتی، ناگزیر به کاهش فعالیت خود در زمینه امدادرسانی شده اند.
"مارتین گریفیث" فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن نیز هفته گذشته در خصوص گسترش ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن در یمن گفت که این ویروس رنج و مصیبت های بیشتری را برای ملت یمن رقم خواهد زد که بیش از هر کشوری دچار مشکلات هستند.
از سوی دیگر، ائتلاف سعودی از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا اقدام به باز کردن گذرگاه های مرزی یمن کرد در حالی که ظرف پنج سال محاصره این کشور آنها را بسته بود و شمار پروازهای خارجی به فرودگاه های استان های اشغال شده را افزایش داد . این در حالی است که کشورهای جهان به منظور مهار کردن ویروس کرونا ، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار