صادرات منطقه‌ای ایران از راه امارات قابلیت افزایش دارد

لوگوی ایرنا ایرنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۴۲
تهران - ایرنا - رییس اتاق مشترک ایران و امارات اعلام کرد: پیوند بازار ایران با امکانات کشوری نظیر امارات می تواند صادرات منطقه ای کشور را افزایش دهد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، امارات از اواخرآبان ماه صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و چند کشور دیگر را متوقف کرده و با وجود آنکه گفته می شود این تصمیم کوتاه مدت است، اما لغو ویزای ایرانیان تا چه حد مبادلات تجاری دو کشور را متاثر خواهد کرد؟
فرشید فرزانگان، رییس اتاق مشترک ایران و امارات در این رابطه توضیح داد: سخت گیری ها در مورد تجار ایرانی رو به افزایش گذاشته اما انتظار می رود با موضع گیری های صحیح دو کشور، روابط تجاری ایران و امارات در آینده نزدیک بهتر شود.
وی افزود: انتظار می رود روابط راهبردی با کشور امارات ادامه یافته و از حالت انفعال خارج شود و نباید عرصه را برای حضور رقبا مهیا کرده و بنابراین با دیپلماسی فعال جایگاه خود را در بازار این کشور باید تثبیت و تجارت خود را افزایش دهیم.
فرزانگان با اشاره به سطح مناسبات تجاری دو کشور گفت: حجم تجارت ایران و امارات، مقدار قابل توجهی است، امارات دومین شریک تجاری ایران در سال ۱۳۹۸ بوده و در ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ نیز معادل ۳.۳ میلیارد دلار صادرات و ۶.۳ میلیارد دلار واردات بین دو کشور انجام شده که مجموع این صادرات و واردات، ارزش مبادلات تجاری با این کشور را به حدود ۹.۶ میلیارد دلار رسانده بطوری که بعد از چین، امارات دومین شریک تجاری ایران محسوب می شود.
رییس اتاق مشترک ایران و امارات با بیان اینکه دو کشور همواره روابط اقتصادی قابل توجهی با یکدیگر داشته اند، تصریح کرد: با وجود اثرگذاری  شیوع بیماری کرونا بر تجارت کشورها، تجارت ایران و امارت به شکل استثنایی افزایش یافته است، این افزایش چندان قابل توجه نبوده، اما نشان می دهد که تجارت، مسیر خود را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار