پویشی از جنس میزبانی در بهار قرآن

ایرنا شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۹
مشهد- ایرنا- سرزمین نور در ماه رمضان، ماه نزول رحمت و بهار قرآن میزبان پویشی از جنس میزبانی است، پویشی که در آن سفره رحمت در کوچه پس کوچه های شهر در قالب یک افطاری ساده گسترده شده است.

ماه رمضان ماه مهمانی خداست، ماهی که رنگ و بوی بندگی در تمام لحظات آن جاری و ساری است، ماهی که در آن سفره های افطار و سحر بوی خدا می دهند. سفره هایی که با سادگی عجین شده و برکت و رحمت در آن موج می زند، سفره هایی که در خیابانها، بوستانها و مساجد به دست مردم و برای دورهمیهای عارفانه مردمی پهن می شوند.
در مشهدالرضا(ع) پایتخت نور و نگین درخشان جهان اسلام نیز از ابتدای ماه مبارک رمضان پویشی با عنوان' میزبان باشیم' با هدف گستراندن سفره های ساده افطاری به دست مردم و توسط آنها کلید خورده و هر روز این پویش پررنگتر و سفره های افطاری بیشتری زینت بخش کوچه های این شهر می شود.
* میزبان باشیم
رئیس سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد گفت: 'طرح سفره های ساده افطاری' یکی از ویژه برنامه های جشنواره رمضان در مشهد است که با هدف همنشینی اهالی محل، تقویت تعاملات گرم و میزبانی از روزه داران با تدارک افطاریهای ساده در فرهنگسراها و خیابانهای منتخب سطح مناطق اجرا می شود.
مهدی زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زیرساختهای اجرای این طرح از قبیل ارائه خدمات و امکانات برای مفروش کردن خیابانها، استقرار مربیان آموزشی، ایجاد پایگاه های مشاوره و بازارچه صنایع دستی، زمینه برپایی نماز جماعت و غیره توسط شهرداری فراهم شده و اجرای این مراسم با همراهی و کمک مردم انجام می شود.
وی ادامه داد: برای گسترش فرهنگ سفره های ساده افطاری 'پویش میزبان باشیم' با هدف گسترش سفره های افطاری ساده نیز راه اندازی و در مناطق 13 گانه مشهد نقاطی برای پهن کردن سفره های افطاری مشخص شده اند.
معاون شهردار مشهد گفت: تلاوت قرآن کریم، دعا و مناجات و بازیهای بومی و محلی در کنار ...

سرخط اخبار