تهران- ایرنا- دفتر مشاوره ویژه آمریکا دوشنبه شب اعلام کرد که تحقیقات در مورد نقض "قانون هچ" توسط مایک پمپئو در سفر به سرزمین های اشغالی آغاز شده است.

به گزارش ایرنا از نشریه هیل، قانون هج اکت ( Hatch Act ) در سال ۱۹۳۹ تصویب شد و رسما به نام " قانون منع جلوگیری از فعالیت های سیاسی زیان آور" نامیده می شود.
این قانون؛ یکی از قوانین فدرال آمریکاست که بر اساس آن تمامی کارکنان قوه مجریه از درگیر شدن در برخی فعالیت های سیاسی منع شدند. رئیس جمهوری،  معاون اول رئیس جمهوری و بعضی از مقام های بلندپایه شاخص در قوه مجریه از این قانون مستثنی هستند.
الیوت آنگل رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان در بیانیه ای اعلام کرد که مقامات به ما اطلاع داده اند که دفتر مشاوره ویژه تحقیقات خود در مورد نقض قانون هچ توسط پمپئو را آغاز کرده است.
پمپئو متهم است که در مرداد ماه در زمان سفر رسمی به رژیم صهیونیستی از طریق سخنرانی ضبط شده در مجمع ملی جمهوریخواهان که فعالیت انتخاباتی به حساب می آید، شرکت کرده و قانون هچ را نقض کرده است.
وزیر امورخارجه آمریکا از مشارکت خود در مجمع ملی جمهوریخواهان دفاع کرده و گفته است که او به صورت حقیقی در این نشست شرکت کرده است.
برغم ادعاهای پمپئو، نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بر این باورند که سخنرانی پمپئو در مجمع ملی جمهوریخواهان علاوه بر نقض قانون هچ، دستورالعمل های سیاسی وزارت خارجه آمریکا که خود توسط پمپئو هدایت می شود را نیز نقض کرده است.
خواکین کاسترو نماینده تگزاس با انتقاد از قانون شکنی های وزیر خارجه گفت: پمپئو در حال استفاده از سفرهای خارجی برای کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ است.
کاسترو در پیام توییتری نوشت: اگر گزارشات درست باشد، پمپئو در حال استفاده از سفرهای خارجی که هزینه آن توسط مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت می شود، برای کمپین های انتخاباتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار