رأی اعضای هیأت عمومی دیوان عالی کشور مهر پایانی بود بر پرونده جنجالی محمدعلی نجفی. قضات عالی رتبه این دیوان عمل نجفی را در قتل همسر دومش میترا استاد قتل عمد تشخیص دادند تا با توجه به گذشت اولیای دم از قصاص، حکم ۶ سال و نیم حبس او قطعی شود.

آفتاب نیوز :
محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران از روز ۷خردادماه سال ۹۸که در جریان درگیری با همسر دومش میترا استاد در خانه شان واقع در سعادت آباد او را به قتل رساند، در ماه های گذشته همواره در صدر اخبار قرار داشت.
روند رسیدگی به پرونده او از سرعت چشمگیری برخوردار بود؛ آنچنان که ۵روز بعد از حادثه کیفرخواست پرونده اش صادر و یک رکورد در این مورد ثبت شد. او سپس در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی محاکمه شد.
در شرایطی که اولیای دم مقتول خواستار قصاص متهم بودند، قضات دادگاه نیز او را مجرم تشخیص داده و حکم قصاص وی را صادر کردند. چند روز از صدور این رأی می گذشت که به ناگهان ورق برگشت و اولیای دم که همواره برای قصاص نجفی اصرار داشتند، او را بخشیدند.
با وجود منتفی شدن قصاص، نجفی دوباره محاکمه شد تا این بار به جنبه عمومی جرمی که مرتکب شده رسیدگی شود. قضات دادگاه عملی را که او مرتکب شده قتل عمد می دانستند و به همین دلیل وی را به خاطر جنبه عمومی جرم و حمل سلاح غیرمجاز به تحمل حبس محکوم کردند.
با وجود این نجفی و وکلایش اعتقاد داشتند حادثه ای که اتفاق افتاده قتل شبه عمد است؛ به همین دلیل به رأی دادگاه اعتراض کردند. مرجع رسیدگی به این رأی شعبه ۴۱دیوان عالی کشور به ریاست قاضی رازینی بود. هیأت قضایی دیوان بعد از بررسی پرونده حکم دادگاه را نقض کردند و پرونده دوباره به دادگاه برگشت.
به نوشته همشهری، این بار محاکمه نجفی به قضات شعبه دهم دادگاه کیفری یک سپرده شد، اما قضات این شعبه هم مثل قضات شعبه نهم عمل نجفی را قتل عمد تشخیص دادند. این بار هم نجفی و وکلایش به این رأی اعتراض کردند و وقتی پرونده برای دومین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار