خسارت سیل به ۶۸۶ واحد مسکن نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد

بسیج نیوز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۸۶ واحد مسکن مددجویی در سیل و بارندگی های فروردین ماه امسال آسیب دیده و دچار خسارت شدند.

قباد مبشری در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آسیب بارندگی های سیل آسا در سال جاری به منازل مسکونی مددجویان این نهاد اظهار داشت: ۶۸۶ واحد مسکن مددجویی در سیل و بارندگی های فروردین ماه امسال آسیب دیده و دچار خسارت شدند.
وی بابیان اینکه این تعداد واحد یا آسیب دیده یا نیازمند تعمیرات و یا احداث مجدد هستند، ابراز کرد: از مجموع خسارت واردشده به منازل مسکونی مددجویان به یک مورد مسکن مددجویی شهری و ۱۵۹ مورد روستایی خسارت کلی وارد شده شده و نیاز به احداث مسکن دارند.
مبشری عنوان کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده واحد های احداثی برای مددجویان روستایی ۴۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و شهری ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه و ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض است.
وی با اشاره به اینکه ۵۲۶ مسکن مددجویی خسارت دیده از سیل نیازمند تعمیرات است، تصریح کرد: برای تعمیرات منازل مسکونی خسارت دیده از سیل ۱۵ میلیون تومان تسهیلات و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اعلام اینکه خانواده های تحت حمایت دارای مسکن های آسیب پذیر هستند، بیان کرد: امید است بتوانیم با کمک بنیاد مسکن، مسکن های مقاومی برای جامعه مددجویی احداث کنیم.
حسین جنتی مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت: افتخار می کنیم که همراه کمیته امداد از نهاد های رهبری هستیم و وظیفه داریم به جامعه هدف و روستائیان کمک کنیم.
وی بابیان اینکه کمک به ساخت و تعمیرات مسکن خانواده های تحت حمایت کمیته امداد را در اولویت قرار می دهیم، افزود: تلاش خواهیم کرد که موارد متعددی را در ...

سرخط اخبار