نمایش دست خط پیامبر(ص) در غرفه بحرین

ایکنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۹
گروه بین الملل غرفه بحرین در بخش بین الملل بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تعدادی از آثار قرآنی را به نمایش گذاشته است. در غرفه بحرین تصویری از نسخه خطی نامه پیامبر (ص) به «منذر بن ساوی» حاکم بحرین عرضه شده است. این نامه را پیامبر اسلام (ص) به واسطه «علاء الحضرمی» به حاکم بحرین فرستادند.

به گزارش ایکنا ؛ اصل نامه که با دست خط پیامبر (ص) نگاسته شده است در موزه قرآنی بحرین نگهداری می شود.
اقدام داوطلبانه دانشجویی
«فریدة هاشم» داوطلب بحرینی و دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه تهران گفت: غرفه بحرین به صورت داوطلبانه توسط تعدادی از دانشجویان بحرینی مقیم تهران بر پا شده است.
وی افزود: ما با همکاری اتحادیه دانشجویان بحرینی مقیم در ایران به صورت داوطلبانه اقدام به شرکت در این نمایشگاه بین المللی قرآنی کردیم.
معرفی مساجد بحرین
فریده هاشم تصریح کرد: ما در این غرفه به معرفی مساجد مهم بحرین می پردازیم. زیرا این مساجد بخشی از تاریخ این سرزمین را نمایندگی می کنند.
وی با اشاره به یک دفترچه تصویری و تعدادی لمینت گفت: یکی از مساجد قدیمی و معروف بحرین مسجد «الخمیس» است. این مسجد به عنوان یک اثر تاریخی مورد توجه است. مسجد الخمیس اکنون به صورت بقایای یک مسجد است و به دلیل مهدوم شدن بخشی از آن مردم تنها برای بازدید و زیارت مراقدی که در آن بنا نهاده شده اند به آنجا می روند و این مسجد سال ها است که محل برگزاری نماز نیست.
«ابویوسف البحرانی» از دیگر داوطلبان بحرینی حاضر در غرفه این کشور در رابطه با دلیل نامگذاری مسجد معروف الخمیس به این نام گفت: این مسجد در سال 1058 میلادی (450 هجری) در محل برگزاری پنجشنبه (الخمیس) بازار تاسیس شد و به همین خاطر به مسجد الخمیس شهرت یافت.
فریده هاشم در ادامه به مسجد «امام صادق (ع)» اشاره کرد و گفت: این همان مسجدی است که به مسجد شیخ عیسی قاسم معروف است و برای سال های متمادی محل برگزاری نماز جمعه شیعیان منطقه الدراز بحرین بوده است. این مسجد همواره محلی برای برگزاری نشست های سیاسی و مذهبی بوده است.
وی ...