تهران - ایرنا - همسان سازی حقوق بازنشستگان (کشوری، لشکری و تامین اجتماعی) وعده ای که پس از سال ها در شرایط تحریمی و کرونایی در دولت تدبیر و امید اجرایی شد و افزایش دوبرابری را به دنبال داشت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، اعمال تحریم های ظالمانه، شیوع بیماری کرونا و بسیاری مشکلات که دولتمردان در این ایام با آن دست و پنجه نرم می کند موجب نشد که دولت از هدف حمایت از معیشت گروه های کم برخوردار جامعه و تکریم معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران که طی سال های گذشته در حد وعده باقی مانده بود و اقدام عملی در این زمینه انجام نشده بود، دست بردارد.
فروردین ماه امسال بود که با دستور رییس جمهوری موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار گرفت. پس از آن هیات دولت با پیشنهاد وزارت تعاون، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد با واگذاری ۳۲ هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی برای همسان سازی حقوق موافقت کرد و سی ام شهریورماه آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در هیات دولت تصویب شد.
براساس آیین نامه ابلاغی صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مکلف شد علاوه بر افزایش امتیازات شغلی، از محل منابع داخلی وسایر منابع حاصل از سرمایه گذاری های خود نسبت به برقراری عدالت در نظام پرداخت و متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش خود با ۹۰ درصد میانگین حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلین هم طبقه مشترک صندوق متناسب با سنوات خدمات، از ۶ ماهه دوم ۱۳۹۹ اقدام کند.
همسان سازی حقوق بازنستگان لشکری و کشوری
با ابلاغ آیین نامه مذکور بیستم مهرماه احکام جدید بازنشستگان لشکری و کشوری صادر شد و به گفته «اکبر افتخاری» مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان هم گروه یا هم طبقه تطبیق داده شده بود.
براساس این گزارش از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹، علاوه بر افزایش عمومی حقوق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار