تبریز - ایرنا - مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز گفت: با توجه به برودت هوا به ویژه در مناطق کوهستانی، انتقال مستمر و پایداری گاز طبیعی در این مناطق نیازمند همراهی مردم در مصرف بهینه گاز است.

فیروز خدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی و برودت هوا در کشور به ویژه در مناطق کوهستانی و سخت عبور، گذر مطمئن و موفق از فصل سرما و پایداری گاز طبیعی در همه بخش ها به ویژه بخش خانگی مستلزم تعامل همگانی و رعایت صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی است.
وی یادآوری کرد: نیروهای منطقه هشت با آمادگی حداکثری در تمامی تاسیسات تقویت فشار گاز و مراکز بهره برداری و انجام تعمیرات و آماده سازی تاسیسات، ارتقای راندمان و کارکرد توربین ها، رفع کمبودهای ابزاری و تامین امکانات و اقلام مورد نیاز، تمام تلاش خود را برای انتقال پایدار گاز به کار می گیرند تا زمستان امسال بدون قطعی گاز سپری شود.
خدایی  تاسیسات و مراکز بهره برداری این منطقه عملیات انتقال گاز را بسیار با اهمیت و حساس دانست و گفت: مسوولان تاسیسات و مراکز بهره برداری باید با تلاش و تدوین برنامه زمان بندی شده، وظایف خود را هدفمند پیگیری کرده و تمام توان خود را برای رفع چالش ها و کمبودهای سازمانی بکار گیرند.
منطقه هشت انتقال گاز از مناطق دهگانه شرکت انتقال گاز ایران است که با سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط انتقال و ۹ تاسیسات تقویت فشار، گاز تحویلی از مبادی تولید را به استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و بخشی از استان های زنجان، کردستان و گیلان و پایانه صادراتی انتقال می دهد.
به گزارش ایرنا، مصرف گاز در استان های شمال غرب کشور در آذرماه امسال نسبت به آبان ماه گذشته، با افزایش بیش از ۴۰ درصدی، به ۲ میلیارد و ۳۳۵ میلیون مترمکعب رسید.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار