رئیس مجلس با بیان اینکه امروز شاهد بودم که قانون هسته ای مرحله به مرحله به اجرا درآمده است، گفت: در غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم از جهت زمانبندی جلوتر هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس صبح امروز (پنجشنبه) در بازدید از مجتمع غنی سازی شهید علی محمدی (فردو) اظهار کرد : امروز بازدیدی را از مجموعه سایت فردو داشتم. باید تشکر کنم از همه کسانی که در این سال های سخت تلاش کردند و مجموعه هایی را ساختند که معنای همان قوی شدنی است که مقام معظم رهبری فرمودند. این قوی شدن مایه عزت و افتخار ایران اسلامی ماست. یاد شهدای هسته ای و تمام کسانی که به صورت گمنام در این مسیر زحمت کشیدند را گرامی می داریم.
قالیباف گفت: من بر اساس همان نظارت میدانی که داشتم و بر اساس قانون راهبردی لغو تحریم ها که در مجلس به تصویب رسید و زمانبندی هایی که برای این قانون از جمله غنی سازی ۲۰ درصد تدوین شد، امروز به سایت فردو آمدم. من وظیفه خودم می دانم از طرف خودم و همه نمایندگان مردم از دولت تشکر کنم که انصافاً در اجرای این قانون لحظه ای درنگ نکردند.
وی تاکید کرد: امروز شاهد بودم هم در بیان و هم در عمل مرحله به مرحله اجرای این قانون انجام شده است. هم از سازمان انرژی اتمی و هم از وزارت امور خارجه تشکر می کنم که در این مسیر گام های بسیار جدی و اساسی را برداشتند.
رئیس مجلس گفت: اگر قرار بود ۱۲۰ کیلوگرم غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم در سال داشته باشیم، اما در همین زمان کمتر از یک ماه توانستند حدود ۱۷ کیلوگرم اورانیوم را تا ۲۰ درصد غنی سازی کنند یعنی از جهت زمانبندی جلوتر هستند. بحث نصب سانتریفیوژهای IR۲M مسیر خودش را طی کرده، بخشی از آن نصب شده و بخشی از آن در حال نصب است.
قالیباف گفت: ما برای گام جدی برداشتن و پیشرفت کشور نیازمند پیشران هایی در حوزه های مختلف مسائل صنعتی، کشاورزی و اقتصادی هستیم. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار