نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار پژوهش محور شدن دانشگاه ها شد

خبرگزاری تسنیم سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸
نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: مسئولان دانشگاه ها باید مراکز علمی را پژوهش محور کنند و نخبه پروری را در اولویت خود قرار دهند.

- اخبار استانها -
رعد: به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، آیت الله رسول فلاحتی امروز در نشست شورای دانشگاه گیلان اظهار داشت: انسان همراه با علم آفریده شده است و این نشان دهنده وابستگی حیات انسان به دانش است و اگر انسان از علم و دانش فاصله بگیرد با مرده فرقی ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به جایگاه علم و دانش در دین اسلام بیان کرد: علم و عالم در دین اسلام از جایگاه بسیار ارزشمندی برخوردار هستند به طوری که پیامبران الهی از مروجان آن محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه رشد علمی کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست تصریح کرد: شتاب بالای علمی در کشور پس از انقلاب جای افتخار دارو اما دانشگاهیان و عالمان جامعه باید به وضعیت موجود قانع باشند.
5000 تن برنج آلوده با وجود فشارها توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امحاء شد
دبیران سیاسی و مطالبه گری تخصصی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد معرفی شدند
آیا "معاونت حقوقی" فارغ التحصیلان رشته حقوق دانشگاه آزاد و پیام نور را بی سواد می داند + پاسخ تسنیم
آیت الله فلاحتی با تاکید بر فعالیت و حضور موثر دانشگاهیان در عرصه های مختلف خاطرنشان کرد: جای امیدواری و شعف است که دانشگاهیان ما به آینده خوشبین هستند و بایستی تلاش های خود را در این زمینه مضاعف کنند.
امام جمعه رشت با اشاره به نقش مطالبه گری در برطرف کردن مشکلات کشور عنوان کرد: با توجه به تلاش دشمن برای جدایی دین و علم از یکدیگر، مدیران کشور وظیفه دارند از ظرفیت دانشگاهیان و حوزویان بیشتر استفاده کنند. 
نماینده ولی فقیه در گیلان به جدایی بحرین از ایران در سال 52 توسط آمریکا و انگلیس اشاره کرد و افزود: اگر بحرین جزء کشور ما ...

سرخط اخبار