هرچند که این روزها حتی طرفداران پر و پا قرص گوشیهای سامسونگ هم از بیکسبی، دستیار هوشمند این شرکت استفاده خاصی نمیکنند، اما Bixby همچنان حضور دارد؛ نه تنها امسال، بلکه سال آینده نیز حضور خواهد داشت. حالا در گزارشات جدید گفته شده که خانواده S21 با Bixby Voice و با ارائه قابلیت جدیدی توسط آن، یعنی باز کردن قفل صفحه با تشخیص صدا راهی بازار خواهند شد. بنابراین اگر شما هم امیدوار بودید با عدم استقبال از بیکسبی این دستیار به تاریخ خواهد پیوست، باید بگوییم که این اتفاق حداقل تا سال آینده رخ نخواهد داد.
باز کردن قفل صفحه با تشخیص صدا توسط بیکسبی
سامسونگ تصمیم دارد تا برای پرچمداران سال آینده خود محدوده قابلیتهای بیکسبی را گسترش دهد. بدین ترتیب گوشیهای سری S21 در کنار سنسور اثر انگشت و تشخیص چهره دارای یک روش احراز هویت بایومتریک دیگر، تحت عنوان تشخیص صدا نیز خواهند بود که توسط Bixby Voice عملی خواهد شد.
اعتماد به صدا برای باز کردن قفل صفحه، حتی میتواند از تشخیص چهره کاربران (که روش چندان قابل اعتمادی نیست) هم ناامنتر باشد. با در نظر گرفتن اینکه عملکرد بیکسبی در انجام فرامین صوتی تا چه اندازه دقیق است، میتوان پیشبینی کرد که باز کردن قفل گوشی بسیار آسانتر (غیرایمنتر) از روشهای دیگر باشد. با این حال، ما مشتاقیم که خلاف این موضوع ثابت شود و سامسونگ از Bixby Voice برای احراز هویت به شکلی مطمئن استفاده کند.
از آنجاییکه با شیوع ویروس کرونا تعداد زیادی از مردم جهان روی به استفاده از ماسک آوردهاند، قابلیت تشخیص چهره کمتر مورد استفاده آنها قرار میگیرد. در عین حال، به دلیل رعایت مسائل بهداشتی استفاده از سنسور اثر انگشت کمی دست و پا گیر است. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار