مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: وزارت کشور بر بهره مندی از نظر احزاب تاکید دارد و معتقد است در راستای هم افزایی، همفکری و هم اندیشی و استفاده از نظرات فعالان سیاسی کشور باید با برنامه ریزی مناسب و مستمر, نشست هایی برگزار شود تا بتوانیم در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها از دیدگاه های احزاب استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، حمید ملانوری مدیرکل دفتر سیاسی و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی وزارت کشور در ابتدای نشست هم اندیشی دبیران کل احزاب و گروه های سیاسی با معاون سیاسی وزارت کشور اظهار کرد: بر اساس قانون مصوب سال ۱۳۶۰، ۲۵۰ حزب یا گروه سیاسی با پروانه فعالیت داشتیم که در طی این سالها برخی فعال بودند و برخی فعال چندانی نداشتند.
وی افزود: در سال ۱۳۹۵، قانون جدید نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی به وزارت کشور ابلاغ شد و بر اساس این قانون احزاب مکلف به تطبیق با قانون جدید طی مدت یک سال شدند.
ملانوری در ادامه اشاره کرد: در طول این دوره پس از بررسی های کمیسیون ماده ۱۰، نهایتاً ۱۱۰ حزب از احزاب گذشته، خود را با قانون جدید تطبیق دادند و همچنین بر اساس همین قانون تا امروز، ۱۰ حزب جدید هم درخواست تاسیس داشتند و مراحل کار را طی کردند و بر همین مبنا اکنون ۱۲۰ حزب داریم که از این میان ۳۳ حزب با گستره فعالیت استانی و ۸۷ حزب با گستره فعالیت ملی هستند.
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی همچنین عنوان کرد: بر اساس قانون، احزاب می توانند در استانها شعبه و در شهرستان ها دفتر داشته باشند که بر همین مبنا با پیگیری قابل توجه احزاب، تاکنون ۱۲۰ شعبه در مراکز استانها و هزار و ۲۰۰ دفتر در مراکز شهرستان راه اندازی شده است.
ملانوری گفت: بر اساس قانون جدید، احزاب می توانند از طریق ائتلاف با همدیگر جبهه تشکیل دهند که سال گذشته در دوره انتخابات فعالیت خوبی شکل گرفت و با اطلاع رسانی مناسب کمیسیون، احزاب استقبال بسیار خوبی از این موضوع کردند و توانستیم جمع های بزرگتر، منسجم تر و کارآمدی تری داشته ...

سرخط اخبار