جهانپور:

اختیارات لازم برای واردات واکسن کرونا به هیات امنای ارزی داده شد

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۶
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: اختیارات لازم برای واردات واکسن کووید ۱۹ مورد تایید به هیات امنای ارزی داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، کیانوش جهانپور اظهار داشت: از ابتدا تاکنون تاکید کمیته ملی واکسن بر آن بوده که هرگونه انجام کارآزمایی بالینی واکسن های خارجی در کشور منوط به مشارکت در تولید و انتقال فناوری خواهد بود.
وی با اشاره به برگزاری ۱۲ نشست هم اندیشی و جلسه کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ در ماه های گذشته، افزود: در این جلسات علاوه بر رهگیری و هدایت و برنامه ریزی برای واکسیناسیون همگانی اثربخش و ایمنی علیه بیماری کووید ۱۹، موضوع تسهیل دستیابی به واکسن تولید داخل مستمرا پیگیری و تصمیم سازی شده که نتایج خوبی تا کنون در بر داشته است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: در جلسه یازدهم کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ در آذر ماه، آئین نامه ثبت سریع و صدور مجوز واردات اضطراری واکسن کرونا پیشنهادی سازمان غذا و دارو نیز پس از بحث و بررسی، مورد تأیید اعضای کمیته قرار گرفته و جهت ابلاغ، تقدیم مراجع ذیربط شده است.
جهانپور گفت: پیش نیازهای درخواستی سازمان جهانی بهداشت(WHO) و ساز و کار کوواکس مبنی بر تعریف فرآیند و الزامات واردات واکسن با توجه به وضعیت بحران و اضطراری کووید ۱۹ در جهان برای دریافت به هنگام واکسن ایمن از شرکت های سازنده به منظور کاهش عواقب و پیامدهای تداوم اپیدمی، ضروری خواهد بود.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تاکید وزیر بهداشت و کمیته ملی بر استفاده از گزینه های مطمئن واکسن برای کارکنان سلامت بوده و هست و زیرگروه های در اولویت این قشر عزیز برای واکسیناسیون در اولویت خواهند بود.
سخنگوی قرارگاه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی ادامه داد: با توجه به وضعیت زمانی محدود عرضه واکسن های خریداری شده، مقرر شده است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار