ادعای جدید درباره تائید صلاحیت محمود احمدی نژاد از سوی شورای نگهبان

لوگوی پارسینه پارسینه . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۱۲
پارسینه: محمدجواد ابطحی گفت: بعید می دانم سعید جلیلی قصدی برای ریاست مجلس داشته باشد. او فعلا مردد است که در انتخابات ریاست جمهوری نامزد بشود یا نه و اگر احساس تکلیف کند برای ریاست جمهوری نامزد می شود.

محمدجواد ابطحی درباره روند انتخاباتی اصولگرایان گفت: «قضاوت درباره انتخابات۱۴۰۰ زود است و این احتمال وجود دارد که تا انتخابات تحولات مهمی در آرایش نیرو های سیاسی رخ دهد. به هیچ وجه هم نباید از تحرکات اصلاح طلبان غافل شد و باید بدانیم که هر لحظه ممکن است آن ها گل دقیقه۹۰ را بزنند. برخی از اصولگرایان واقع بینانه نگاه نمی کنند و تصورشان این است که در هر حالتی اصولگرایان پیروز انتخابات می شوند. واقعا این طور نیست و اگر حواسمان جمع نباشد، هیچ بعید نیست اصلاح طلبان در انتخابات پیشی بگیرند».
این فعال سیاسی درخصوص احتمال نامزدی سید ابراهیم رئیسی هم اظهار کرد: «من بعید می دانم که آقای رئیسی نامزد ریاست جمهوری شود، زیرا از یک سو به تازگی از سند تحول قضایی رونمایی کرد و قاعدتا می خواهد تا پایان دوره کاری اش در قوه قضائیه برای تحقق این سند تلاش کند و از سوی دیگر آقای رئیسی می داند که مقام انتصابی از سوی رهبر انقلاب چه شأنی دارد که چه بسا از جایگاه ریاست جمهوری هم مهم تر باشد، زیرا ریاست قوه قضائیه با انتصاب مستقیم از طرف، ولی فقیه صورت می گیرد. البته برخی اصولگرایان خواهان آمدن آقای رئیسی در عرصه ریاست جمهوری اند، زیرا طبیعتا اجماع بر او راحت شکل می گیرد. در هر صورت به نظرم آقای رئیسی نخواهد آمد، اما اگر بیاید، باید انتظار داشته باشیم که تغییرات کلانی در آرایش سیاسی اصولگرایان رخ دهد».
او در پاسخ به این پرسش که آیا اخباری که مبنی بر حضور سعید جلیلی در انتخابات میان دوره ای مجلس و احتمال ریاست او بر مجلس به گوش می رسد، می تواند به واقعیت بپوندند، تصریح کرد: «بعید می دانم آقای جلیلی قصدی برای ریاست مجلس داشته باشد. او فعلا مردد است ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار